Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
[N-orma] Spotkanie - Warszawa
Autor Wiadomość
wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-10, 22:07   

mikser napisał/a:
A ja miałem pomysł cobyśmy własnie na tych warsztatach dokonali poskładania naszych modułów.

Jakich modułów? Wszystkie są w powijakach! Ktoś ma tor położony? Ta impreza ma się odbyć za jakiś tydzień, prawda ? Na czas to ja składałem kałasznikowa a moduł będę robił powoli, jak mi czas pozwoli z naciskiem na jakość!

mikser napisał/a:
chyba że własny założymy jako N-orma.

Otóż to! Jeśli w pewnym momencie Naszej działalności poczujemy potrzebę sformalizowania tejże (co może być czasami przydatne) to nie widzę problemu, ale musimy mieć już jakiś dorobek i zrobić to pod własnym szyldem!

mikser napisał/a:
Ale na obecnym etapie stanowczo odradzam.

Dokładnie! Będzie parę metrów szlaku gotowego to można pomyśleć... zawsze łatwiej jakąś salę w domu kultury wynająć :-) jako stowarzyszenie...

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-10, 23:03   

Ja sądzę że Mikser miał na myśli raczej budowę modułu.
Faktem jest że o ile można myśleć o montażu samej konstrukcji to wykonanie wystroju publicznie byłoby bardzo trudne. Przyjdzie jaka dziewucha, łapa człowiekowi drgnie i już zamiast podsypki mamy gołoborze świętokrzyskie. Co najwyżej można coś zademonstrować.
A klub to, w pewnym sensie, i tak już istnieje. Jest grupa osób, spotyka się, coś robić, czego trzeba więcej?

Wesołego malowania (modułów)!

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-11, 13:11   

wiygn napisał/a:
musimy mieć już jakiś dorobek i zrobić to pod własnym szyldem!

tu się nie zgodzę. ale o tym to ja już pisałem....

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-11, 18:40   

entraker napisał/a:
Ja sądzę że Mikser miał na myśli raczej budowę modułu

Pisał o "poskładaniu naszych modułów" i ta liczba mnoga spowodowała moja interpretację... w końcu mój już złożony... eNtrakera też... DTFa segmenty też...

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-11, 18:43   

hugwa napisał/a:
tu się nie zgodzę. ale o tym to ja już pisałem...

Znaczy sekcja modelarska PSMK ciągle chodzi Ci po głowie?
Dobrą stroną tego rozwiązania jest miejsce a złą stroną tego rozwiązania jest... miejsce.

Bogdan Pl
Gość
Wysłany: 2004-04-12, 14:02   

Witam

Mikser napisał:
Cytat:
A ja miałem pomysł cobyśmy właśnie na tych warsztatach dokonali poskładania naszych modułów. Tylko że termin zgłaszania minął..

Ciekawa sprawa bo byłem w Klubie 6.04.04 i nie słyszałem o tym aby termin zgłoszeń minął . Uczestnictwo w tej imprezie jest nadal sprawą otwartą i nic nie stoi na przeszkodzie aby także N-kowcy mogli połączyć swoje moduły. Zresztą postaram się sprawę wyjaśnić jutro 13.04.04.

Nemo napisał:
Cytat:
To proste, jest to nasz towarzysz z forum Fan, raz piszący w imieniu WKMK raz w swoim

No cóż nie wiem dlaczego Fan tak postępuje. Natomiast faktem jest, ze to on jest pomysłodawcą i osobą prowadzącą całą imprezę.

Entraker napisał:
Cytat:
Napisał do mnie jakiś gostek, który chciał nas wciągnąć do czegoś w rodzaju klubu obejmującego wszystkie skale (jednak z siłą przewodnią H0).

No cóż nie wiem jaki Klub Fan miał na myśli. Trzeba go poprosić o dodatkowe wyjaśnienia.

Entraker napisał:
Cytat:
Zaproponowałem mu kontakt z nami wszystkimi przez forum ale kręcił nosem.

Jeżeli stworzyć na forum wątek o imprezie w Warszawie i zamiast konkretów w sprawie uczestnictwa otrzymać dyskusję na temat WKMK to mu się nie dziwię, że nie chce rozmawiać publicznie.

Sprawa Imprezy w Warszawie jest otwarta.
http://www.forum.martel.pl/viewtopic.php?t=812

pozdrawiam

Bogdan Plandowski

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-12, 21:32   

Bogdan Pl napisał/a:
nic nie stoi na przeszkodzie aby także N-kowcy mogli połączyć swoje moduły

O to mi właśnie chodziło!
Ktoś coś powie, inny pochwyci i powieli...
A to wszystko traci związek z rzeczywistością...
Pytam więc: jakie moduły :?:
Rozmawiamy o łączeniu tworów wirtualnych...

A później będzie, że eNkowcy są be, bo nie chcieli przyjść i połączyć swoich modułów ;-)

Z mojej strony EOT :!:

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-13, 17:34   

Uuu!! Wiygn, coś się taki czepialski zrobił :D. Przyznaje się do błędu, że napisałem "połączenie modułów" ale miałem na myśli nasze "surowe" skrzyneczki, z czołami N-ormowymi w które większość z nas pewnie je wyposażyła. :D
Idąc dalej - ponieważ warsztaty miały trwać kilka dni to można by przez ten czas dokonać ułożenia torowiska (na wykonanych "skrzyneczkach") i próbie "puszczenia kolejki". To miało być przedmiotem naszych warsztatów.. Ja nie mówiłem o waloryzowaniu i oddaniu elegancko wykonanych całkowicie modułów (trawka, budynki etc). Widocznie się nie dogadaliśmy ;). Chodziło mi o "miejsce do wykonania tego eksperymentu". Nikt chyba nie każe nam nic wystawiać :D

BTW - DTF sie odezwał, pisze że ma ogromną ilość roboty na przełomie tych dwóch miesięcy i że niedługo się odezwie

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-15, 23:12   

mikser napisał/a:
BTW - DTF si odezwa, pisze e ma ogromną ilość roboty na przełomie tych dwóch miesięcy i że niedługo się odezwie

No tak. Dopadły go podwyżki.
Ale dobrze że się odezwie bo teraz możemy już mu coś powiedzieć o koszcie modułu. Wydaje mi się, że ten jego pomysł z puszczaniem kolei po zdjęciach to - pod względem finansowym - nie najlepsze rozwiązanie. Moim zdaniem w ten sposób można zaoszczędzić 15, max 25 zł na module. Czy warto?

JanM
Gość
Wysłany: 2004-05-21, 21:29   

mikser napisał/a:

Sugeruję drobne spotkanie N-ormowców po świętach. W grę wchodziłyby jakieś drobne warsztaty np. ułożenie podsypki i jej spatynowanie.

Witam.
Kolejne święta minęły a spotkania i warsztatów nie było ? :)
Pozdrawiam.
JanM.

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2004-05-22, 02:49   

No cóż .. będziemy się wstydzić..

Odpowiedz do tematu