Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bipa/Bhp H&W
Autor Wiadomość
hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 19:27   

Co do koloru - moim zdaniem taki powinien być żeby był jakby 'nowy'.
No i nie oceniaj koloru na zdjęciu....
Jeśli chcesz, możesz mieć bardziej brunatny, jak maluje Dracula, wtedy wagony wyglądają jak po 20 latach bez malowania, albo jak tabor z Włoch, albo jak gówno psa który się nażarł szpinaku...
Nad stopniami i białymi/srebrnymi listwami się zastanawialiśmy.
Ale stopnie nie są stopniami, tylko mglistą sugestią, jeśli wymalujesz to na czarno to też nie będziesz miał stopni tylko wielką czarną plamę. Malowanie białych krawędzi stopni, poręczy i nie daj Bóg listew na tak siermiężnym modelu nie ma sensu, bo są potwornie przeskalowane.
Wieś tańczy i śpiewa.

twardy

Wysłany: 2007-07-30, 19:32   

hugwa napisał/a:
Wieś tańczy i śpiewa.
Dlatego skasowałem swój post .
Po chwili zastanowienia doszedłem do tych samych wniosków.
Poza tym w wielu bipach nie ma listew i poręczy a stopnie trzeba by było zrobić trawione .

Krzysztof Koj
Krzysztof Koj

Wysłany: 2007-07-30, 20:52   

twardy napisał/a:
(...) Poza tym w wielu bipach nie ma listew...

Powiem więcej, w żadnych "Bipach" nigdy nie było listew. "Listwy" są jedynie wykonane na modelach , w miejscach gdzie na tych wagonach pierwotnie malowane były paski rozdzielające. Początkowo paski te były nieco bardziej finezyjne (podwójne,szersze i węższe), poźniej już tylko pojedyncze, aż wreszcie... zaprzestano malowania jakichkolwiek pasków.

twardy

Wysłany: 2007-07-30, 20:56   

No to trzeba spiłować listwy :-?

Krzysztof Koj
Krzysztof Koj

Wysłany: 2007-07-30, 21:59   

Wypadałoby usunąć :-) .
Wówczas pojawi się jednak prawdopodobnie problem z rynienkami, przynajmniej z tymi, których nie uda się "oszczędzić", ale problem rynienek w "Bipach", to już kolejny obszerny temat. W zależności od roku dostawy, wagony te miały rynienki nad oknami poziomu dolnego, bądź też ich nie miały. Inne rynienki były zaokrąglone (starsze) lub proste (nowsze) itd.

Trzeba też pamietać, że po usunięciu "listew", które są wykonane na modelu, zmieni się jego wygląd.
"Listwy" te, nawej jeśli są niepomalowane (z powodów, o których już pisał hugwa), optycznie rozdzielają duże płaszczyzny ścian bocznych, dzięki czemy stają się one "lżejsze" i wyglądają lepiej.
Wspomniane wcześniej paski rozdzielające, malowane na pudłach tych wagonów fabrycznie i podczas pierwszych lat eksploatacji, miały właśnie taką "estetyczną" rolę do spełnienia i... spełniały ją całkiem nieźle.

Od momentu, kiedy byłe ZNTK Pruszków zaprzestały malowania tych pasków, wagony serii Bipa/Bhp w malowaniu ciemnozielono-oliwkowym (z dachem włącznie!) zaczęły wyglądać "ciężko" niczym... kaszaloty :-) .

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 23:00   

Krzysztof Koj napisał/a:
wagony serii Bipa/Bhp w malowaniu ciemnozielono-oliwkowym (z dachem włącznie!) zaczęły wyglądać "ciężko" niczym... kaszaloty

Dlatego darowaliśmy sobie zielone malowanie dachów.....
twardy napisał/a:
trzeba spiłować listwy

Krzysztof Koj napisał/a:
Wypadałoby usunąć :-) .

No nie.... W tym modelu to raczej nie warto. Po prostu ktoś musi ;-) kiedyś cały wagon wytrawić od nowa.... ktoś nawet rysunki porobił, ale tej z kanciastym dachem, ino projekt musi mocy nabrać. Czyli ze dwa latka zlecą jeszcze....
Póki co trzeba sie pogodzić z tym, że kalki są takie sobie, numery i relacje pewnie też nanibowe a sama forma chyba z lat siedemdziesiątych, może ciut młodsza.
Ozdóbki sobie lepiej darować.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-25, 23:19   

Poproszę wytyczne do oznaczeń i malowania. Do poniedziałku.
Podwójna Dawida ma być z nowym logo, to wiem.
A Artura i Miśka?
Arturo coś marudził z kolorem - jak chcesz może byc ciut bardziej brunatna.
Kolor dachu tez można nieco rozjaśnić, jeśli ktoś chce.

twardy

Wysłany: 2007-08-25, 23:44   

Cytat:
Arturo coś marudził z kolorem - jak chcesz może byc ciut bardziej brunatna.

ale dosłownie "Ciut" ;-)
Cytat:
Kolor dachu tez można nieco rozjaśnić

Bardzo proszę "Ciut" jaśniejszy
hugwa napisał/a:
Poproszę wytyczne do oznaczeń

Epoka III - Tomaszów :mrgreen:

Misiek

Wysłany: 2007-08-26, 09:27   

ja też poproszę bardziej oliwkową/brunatną z jaśniejszym dachem

relacja - Zielonogórska (jakaś taka w okolicy chyba jest)
epoka IV :?:

kiersNo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 16:39   

Cytat:
Podwójna Dawida ma być z nowym logo, to wiem.
:mrgreen:
malowanie :?: nie wiem jak wyglądały pod koniec użytkowania :-? oby nie takie jak prosto po NG

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 13:11   

kiersNo napisał/a:
nie wiem jak wyglądały pod koniec użytkowania
Będziesz musiał kilka washy rdzawych/czarnych zapodać, potem pigmenty i do ataku... i będzie wyglądała jak pod koniec eksploatacji :-)

Piotr
Piotr

Wysłany: 2007-09-11, 20:22   

no przepraszam, że znowu się "wpierniczam" między wódkę i zakąskę:)))) Marcin i Hugwa chyba mi wybaczą ale skoro już to jestem....

Model CUDO!!! Gratuluję wspaniałych kolorów!!!! wg mnie 6!!!

Ale nie chcę być gorszy więc pozwalam sobie zaprezentować swoje Bhp:

(a tu wielkie dzięki dla wiygN -ga!!!: złoty człowiek - będą o nim śpiewać pieśni!!!)

1159.jpg
no jak widać to nie plagiat:))) chociaż model powstał min. ro temu wstecz.... to dra fotka pokazuje całość:
Plik ściągnięto 152 raz(y) 152,36 KB

1160.jpg
Plik ściągnięto 175 raz(y) 142,29 KB

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-11, 20:55   

Piotr napisał/a:
Model CUDO!!! Gratuluję

My tylko tym zawiadujemy, tak ładnie to jeszcze malować nie umiem chyba, ale przekażę gratulacje naszemu mistrzowi aerografu :-)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-21, 13:07   

twardy napisał/a:
a mój ? :cry:

No właśnie nie jestem pewien, ale być może inną mordkę będziesz miał, bo okazało że Miśka miała mieć logo w trumnie, bo stare był powycinał z kalkomanii a ta co jedzie chyba ma właśnie stare.... wieczorem się wyjaśni.

*) szczerze mówiąc, to wolałbym żeby to była miśkowa, bo w PO by się bardziej zdała.... A tak będzie tylko podwójna Dawida w Vep.....

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-23, 00:10   

oto i one....
@Misiek: Twojej brakuje okalkowania, z zestawów Dawida zostały stare PKP na dwa wagony, jeśli masz jeszcze dwa, to możesz zostawić w punkcie 'Maria' odbierając MaKi....chyba że jednak maja zostac trumienne jak te Dawida.

Bipa_HaW_s005.JPG
Plik ściągnięto 214 raz(y) 97,31 KB

Odpowiedz do tematu