Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tort z kości...
Autor Wiadomość
parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-06-22, 13:35   

Dobra... Wszystko jest oki. Prace póki co stoją,ale mam już tory, a trawka w drodze. 1.Segment(wyjazd na świat) będzię skończony w lipcu/sierpniu. I tak w ogóle zastanawiam się nad ubożeniem projektu,bo takie wygibasy torowe to dla początkującego jest szokiem... W każdym razie mijanka będzię :) .

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-06-26, 20:00   

Mam nowy plan makiety. Z poprzedniego już na pewno zrezygnowałem,bo jest za drogi,i zresztą jak na amatora rozjazdy w tunelu to zbyt trudne. Więc "narysowałem" dziś baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo schematyczny rysunek(te kolorki to ma być oznaczeie topograficzne...)więc arcydzieło to nie jest... Tak więc nadal byłby tunel,i rozjazd w tunelu,tylko łatwiejszy(moim zdaniem)do zrobienia. Zmniejszyłyby się jednocześnie koszty. Więc proszę o jakieś komentarze/rady co do mojego planu,bo wiem,że nie jest on idealny.

plan makiety.gif
Plik ściągnięto 8592 raz(y) 3,24 KB

twardy

Wysłany: 2008-06-27, 00:45   

parowozek napisał/a:
Więc proszę o jakieś komentarze
Naprawdę chcesz coś zbudować , czy tylko planujesz sobie ?

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-06-27, 10:10   

Na prawdę planuję coś zbudować... Skoro mam już skręcone wszystkie 3 segmenty, a I segment gotowy więc raczej na prawdę mam zamiat to zbudować. A planować też planuję,bo bez planów ani rusz!

hub93
MH

Wysłany: 2008-06-27, 12:49   

Trzy strony, jeszcze czterech Ci brakuje do mojego pierwszeo projektu - i tak jestes lepszy ode mnie :-P

Pamietasz układ torów, który Ci skleciłem na szybko?
Jest praktycznie identyczny, jak ten, który dał Ci Misiek na pierwszej stronie, tylko, że do góry nogami. Jest tez taki sam, jak ty go przerobiłes na te smieszne kółka :mrgreen:
Po za tym, mówiąc, bys narysował plan, mialem na mysli plan. Z uwzględnieniem wysokosci na całym obszarze makiety, budynków i innch pierdółek. ;-)
Zostaw ten cholerny układ toru i zrób plan z układem Miska/moim, albo zostaw w ogóle te plany i wzmocnij konstrukcje, oraz połóż wreszcie styropian :-)

Trawe juz masz, bo Cie długo na gg wkurzałem, zebys kupował. Tory dwa masz, mozesz zbudować kawałek. ;-P jakby co jeszcze dwa moge Ci opchnac po cenie kupna oczywiscie, tam 16zł chyba wyszło. Wiecej nie, bo potrzebne ;-)

I biegiem mi do castoramy po ... Eee, co ty tam miałes kupic? Stawiam na to, ze Ty pamietasz :-P

Zauważ, ze gdybym Ci to napisał na gadu-gadu, to znalazłbys tam co najmniej 10 słów powszechnie uznawanych za obraźliwe. ;-)

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-06-27, 15:08   

Dobra,koniec buchomazów i innych takich pierdół. Pora zabrać się za prawdziwe projektowanie! A więc nabazgrałem w paincie plan poglądowy, którego na podstawie Hub93 zaprojektował plan całej makiety,a ja w między czasie zaplanowałem plan miasta w skali 1:4. Promień łuku tych zakrętów będzię wynosił tyko 30cm,bo większego się nie da zrobić niestety. Plan miasta był "projektowany" w ramach wydruku na kartke A4,ale w czasie zapisu Corel jakoś dziwnie go "skompresował". I mała legenda do planu miasta:
Szare: budynki pokrate papą; Czerwony:budynki pokryte dachówką(kościół i do msołotysa); Zielone:plac zabaw. A to największe to blok I piętrowy z wielkiej płyty/

P.S.
Kolejność mi się odwrotna w obrazkach ustawiła,a zmieniać mi się nie chce :P .

plan makiety2.gif
Plan poglądowy
Plik ściągnięto 207 raz(y) 13,99 KB

DSC00085.jpg
Plan który narysował Hubert
Plik ściągnięto 291 raz(y) 138,06 KB

budybki makieta.gif
No i plan miasta
Plik ściągnięto 193 raz(y) 56,63 KB

Ostatnio zmieniony przez parowozek 2008-06-27, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  

hub93
MH

Wysłany: 2008-06-27, 15:11   

Takie plany starczą, wiadomo co budowac i gdzie.

Teraz sie bierzesz za budowe. :-P
Tez bym sie wziął ale wyzynarka mi sie zepsuła :-P

Odpowiedz do tematu