Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nibymoduł szlakowy dwutorowy
Autor Wiadomość
sm78

Wysłany: 2011-04-04, 23:49   Nibymoduł szlakowy dwutorowy

Witam forumowiczów. Jako, że to pierwszy mój post na forum przedstawię się. Mam na imię Rafał i jestem niepoprawnym kolejowym romantykiem. Kolejkowy zapał pojawiał się u mnie w różnych okresach życia. Jedna tendencja jest stała. Schodzę do coraz mniejszych kolejek, za dzieciaka było HO, później w okresie szkoły średniej TT, próby budowania wagonów z kartonu a teraz zbliżam się do połówki życia i czas przyszedł na Nkę ;)

Jako, że obiecałem administratorowi przedstawię mój mały niby moduł, który zbudowałem głównie dla wypróbowania możliwości i wdrożenia się w temat. Jest to mała makietka na płycie wiórowej ok 70x40cm. Może kiedyś do czegoś większego to dołączę jak się uda.

DSC_7536.jpg
Plik ściągnięto 226 raz(y) 81,95 KB

DSC_7527.jpg
Plik ściągnięto 197 raz(y) 93,64 KB

DSC_7522.jpg
Plik ściągnięto 223 raz(y) 129,13 KB

DSC_7517.jpg
Plik ściągnięto 198 raz(y) 232,43 KB

DSC_7516.jpg
pastwisko
Plik ściągnięto 167 raz(y) 102,85 KB

DSC_7511.jpg
wierzby
Plik ściągnięto 207 raz(y) 106,1 KB

siennawaw

Wysłany: 2011-04-05, 06:05   

Witam, skad masz takie wierzby? Co znaczy zblizam sie do polowki zycia? 25, 30, 40? :-) Pozdrawiam i czas na modul i spotkanie w Warszawie ... Pozdrawiam Maciek

Misiek

Wysłany: 2011-04-05, 07:16   

Ładnie to wygląda!

Na pewno da się jakoś wpasować w profile n-ormowe, jakaś przejściowka z każdej strony "czy cuś" ;-)

twardy

Wysłany: 2011-04-05, 21:08   

Misiek napisał/a:
Ładnie to wygląda!
Całość tak ale te jakieś takie ... :-/

DSC_7516.jpg
Plik ściągnięto 207 raz(y) 79,5 KB

sm78

Wysłany: 2011-04-06, 01:55   

siennawaw napisał/a:
Witam, skad masz takie wierzby? Co znaczy zblizam sie do polowki zycia? 25, 30, 40? :-) Pozdrawiam i czas na modul i spotkanie w Warszawie ... Pozdrawiam Maciek

32, no może trochę przesadziłem ;)
Co do wierzb to wyrób własny, poprostu posklejałem z gałązek, które zbierałem w lesie.
Te drzewka, które budzą wątpliwość to rzeczywiście tania opcja z Allegro.
To jest wogóle zlepek różnych rzeczy. domek jest najprymitywniejszym domkiem, kupiłem paczkę ze 30stu takich róznych starych zabudowań do przeróbek za kilkadziesiąt zł. Akurat mi pasował swoim folklorystycznym charakterem do takich wiejskich klimatów. Wychodek i płotki zrobione z polistyrenu. Reszta to mix różnych półfabrykatów, którymi sprawdzałem w czym to się wogóle je. Trochę psikałem też aero na to wszystko, fajne efekty można uzyskać zwłaszcza cieniując kępy "zardzewiałych" traw na torowiskach, choć przyznam że nie mam odpowiednio rdzawego koloru jeszcze ale popracuję nad tym :)

Odpowiedz do tematu