Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
BR52 Fleischmann'a i dekoder
Autor Wiadomość
jafrap

Wysłany: 2011-12-07, 18:18   BR52 Fleischmann'a i dekoder

...że tak sobie powiem... no to sobie pojeździłem w DCC....

Mam do kolegów pytanie. BR52 Fleischmanna nowością jest. Zdaję więc sobie sprawę, że być może niekoniecznie jest bardzo popularna w waszych kolekcjach, aczkolwiek może ktoś zakupił?

Pytam, gdyż mam ją i nie wiem jak zdjęć obudowę celem wsadzenia dekodera. Owszem w instrukcji wszystko piknie rozrysowane, tzn. odkręcić dwie śrubki i kocioł z budką maszynisty do góry. No i tu mam problem. Przód lokomotywy i owszem, idzie w górę, ale już część z budką maszynisty nie chce do góry się wysunąć - coś to trzyma. Nie chcę tego połamać bo maleństwo jest, więc wolę zapytać dla spokojności. Może ktoś już z tym walczył?.... Jeśli nie walczył, a będzie walczył, to niech proszę da znać jak zdjąć tą obudowę na wysokości budki maszynisty.... :-/

Misiek

Wysłany: 2011-12-07, 19:20   

Chyba jesteś pierwszy, który ma ten model.

jafrap

Wysłany: 2011-12-08, 06:15   

Jak już pojawi się ktoś kto powalczy z tym przede mną to prośba o odzew. Jak mi się uda (będę próbował) to dam znać. A nawiasem mówiąc to jest piękny ten parowóz. Dosyć filigranowo wykonane wiązary z układem napędowym, rurki, barierki, zresztą... cała reszta też piękna. W zasadzie model dokładniej odzwierciedla pierwowzór (bardziej szczegółowy) niż wersja Tilliga ze skali TT, którą też miałem, pomimo tego, że jest oczywiście mniejszy :-> .

Co do jazdy: Niestety na razie jedynie w analogu mogłem to puścić, na zasilaczu PIKO - ładnie i dość cicho bzyka. Jednak nie dało się z tym wolno jechać. Rusza jak z kopyta. Mam nadzieję, że po instalacji dekodera, na multimouse będzie można płynnie zmniejszać prędkość od jak najmniejszych wartości i dopiero wtedy cieszyć oko w miarę wyskalowaną prędkością - na co liczę - ten filmik napawa mnie nadzieją: http://www.myvideo.de/watch/8356904/GFN_BR_52

jafrap

Wysłany: 2011-12-08, 21:37   

Wygląda na to, że sam sobie odpowiem na zadane przez siebie pytania. Dzisiaj z tym powalczyłem... Przy okazji kilka dodatkowych rzutów obiektywu na ten model... i kilka fotek gniazda dekodera w załączeniu:

IMG_0012.JPG
Plik ściągnięto 225 raz(y) 64,94 KB

IMG_0008.JPG
Plik ściągnięto 227 raz(y) 74 KB

IMG_0007.JPG
Plik ściągnięto 218 raz(y) 71,49 KB

IMG_0014.JPG
Plik ściągnięto 258 raz(y) 78,33 KB

IMG_0001.JPG
Plik ściągnięto 257 raz(y) 100,83 KB

IMG_0015.JPG
Plik ściągnięto 273 raz(y) 131,63 KB

IMG_0011.JPG
Plik ściągnięto 237 raz(y) 64,63 KB

IMG_0004.JPG
Plik ściągnięto 232 raz(y) 74,71 KB

Misiek

Wysłany: 2011-12-08, 21:47   

:-)

Twardy dawno nie zagląda, zaraz by pewnie szukał po sklepie tego modelu ;-)
Z takim wykonaniem to i mi się podoba, choć nie bardzo lubię sylwetkę Ty2 ;-)

Ja takie podważania różniaste wykonuję żyletką/połówką żyletki

jafrap

Wysłany: 2011-12-09, 06:12   

Misiek napisał/a:
:-)
Ja takie podważania różniaste wykonuję żyletką/połówką żyletki

Słuszna uwaga. Przyda się na przyszłość. Ja użyłem bardzo cienkiego śrubokręta. Budkę da się nieco "oddzielić" od czerwonego plastiku unosząc do góry i wówczas podłożyć narzędzie celem podważenia. Jednak na zdjęciach widać, że już nieco ugryzłem plastiku (mini wgniecenie). Na szczęście da się to zniwelować poprzez podszlifowanie. Model i tak będę malował przy okazji przeróbki na Ty2.

Odpowiedz do tematu