Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Konwersja wagonów pasażerskich na PKP / PKP IC - wsparcie
Autor Wiadomość
techno
N(ew) Order

Wysłany: 2016-07-31, 17:49   Konwersja wagonów pasażerskich na PKP / PKP IC - wsparcie

Witam,

Jako że generalnie zakończyłem etap kompletowania taboru nadszedł czas na część trudniejszą, mianowicie konwersję wagonów pasażerskich na PKP / PKP IC - w skali N oczywiście ;)

Niestety, nie jestem i prawdopodobnie szybko nie będę jakoś wybitnie obeznany w temacie, dlatego szukam pomocy (oczywiście odpłatnie).

Do przemalowania mam cztery Y-greki Minitrixa na 4/5 epokę (PKP) i kilka Z-tek Roco/Trixa czy podobnych Arnolda już na PKP IC z VI epoki (pod Husarza). W grę wchodzą również kalkomanie, bo na tampodruk przy takim jednostkowym zleceniu to raczej nie mam co liczyć;). Purystą nie jestem, zatem nie będzie mi absolutnie przeszkadzał fakt, iż mogą wagony się różnić od ich rzeczywistych odpowiedników.

Dodam, że chodzi mi przede wyłącznie o malaturę, a nie o żadne korekty kształtu wózków itp.

Jeżeli ktoś zna kogoś, kto mógłby mi w temacie pomóc, to będę wdzięczny. Jeżeli ktoś sam jest w stanie pomóc, również byłbym wdzięczny za kontakt ;)

Na stanie do lekkiej poprawy mam jeszcze BR624 Piko, któremu chcę podmienić oznaczenia na SA110, ale bez zabawy z małymi napisami, bo w pierwszym roku eksploatacji jeździły one z oryginalnymi (tj. niemieckimi), więc tu tylko herb województwa zachodniopomorskiego i SA110/112 czy numery klas w odpowiednich miejscach na poszczególnych członach.

Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew. Jakby co, może być na priv-ie.

Pozdrowienia
/t

PS. W załączniku mordka SA110 :)

DSCN7797 sa110_small_.jpg
Plik ściągnięto 599 raz(y) 216,03 KB

Ostatnio zmieniony przez techno 2016-07-31, 18:18, w całości zmieniany 2 razy  

Alex

Wysłany: 2016-08-01, 10:38   

Tu zaglądałeś?
http://matu.c0.pl/modelarstwo/skala-n.html
Za kalkomanie było kiedyś 30 zł.

Alex

Wysłany: 2016-08-01, 10:46   

Ostatnio zarejestrowała się osoba o niku Matu na forum - zapytaj, może to właściciel strony z podanego linku?

techno
N(ew) Order

Wysłany: 2016-08-01, 12:34   

Odezwałem się już do niego, ale bez odpowiedzi. Może na urlop wyjechał? ;)
Dlatego też puściłem info w obieg, bo może nie tylko on się tym zajmuje.

Salamanca

Wysłany: 2016-08-01, 21:47   

Kalkomanie są jeszcze tu:
http://www.kalkomanie.com/kalkomanie-1/1-160-n-9
Nie wiem czy te, o które Ci chodzi - musisz sprawdzić.
Z tego co wiem można też porozmawiać o zrobieniu kalek na zamówienie.

Misiek

Wysłany: 2016-08-01, 22:36   

^^ nie te epoki, to na starocie poniemieckie, przeważnie.

techno
N(ew) Order

Wysłany: 2016-08-02, 09:36   

^^^^ oraz ^^ Rzeczywiście tutaj są przede wszystkim starocie, ale pewnie to wynikało z ówczesnej dostępności taboru do konwersji. Zamówiłem sobie kalki do piętrusa oraz Pm-y, bo akurat piętrusa Piko mi jakoś bardzo nie szkoda, a w Pm-ie za dużo roboty nie ma i ciężej coś nabroić.

Co do kalek na zamówienie - nie bardzo mam możliwości czasowe na inne siedzenie nad modelami teraz (nawet na podziwianie). Duże koleje za trochę bardziej mnie absorbują;)

Alex

Wysłany: 2016-08-03, 06:54   

techno napisał/a:
ako że generalnie zakończyłem etap kompletowania taboru nadszedł czas na część trudniejszą, mianowicie konwersję wagonów pasażerskich na PKP / PKP IC - w skali N oczywiście ;)

A mógłbyś się pochwalić tym taborem - zdjęcia ;-)

techno
N(ew) Order

Wysłany: 2016-08-03, 10:55   

Alex napisał/a:
A mógłbyś się pochwalić tym taborem - zdjęcia ;-)

Tak na zachętę, zdjęcia które zamieściłem już w necie ;-) Generalnie północno-zachodnia i zachodnia Polska, takie połączenie Goleniowa z Rzepinem, tudzież innym Zbąszynkiem (dlatego pojawia się BWE, jak i SA110) :-)

Muszę się w końcu ogarnąć z naprawą aparatu, bo zdjęcia robione kompaktem (pierwsze) pozostawiają trochę do życzenia. Drugie, trzecie, czwarte i piąte to już z lustra i można pobawić się głębią ostrości i wtedy będzie trochę więcej zdjęć :-)

Na deser :-D Robot Unicorn Attack!

techno
N(ew) Order

Wysłany: 2016-08-16, 08:54   

Cytat:
Jeżeli ktoś zna kogoś, kto mógłby mi w temacie pomóc, to będę wdzięczny.

Brak zainteresowania sprawił, że brat się nade mną zlitował i będziemy działać razem. Teraz pozostaje mi tylko znalezienie większej ilości czasu wtedy, kiedy on będzie miał ;-)

W każdym razie dziękuję wszystkim, którzy odezwali się w tym wątku za chwile nadziei :-)

Kończę obrazkiem:

;-)

Odpowiedz do tematu