Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Skromne poczatki
Autor Wiadomość
Jampel

Wysłany: 2018-09-26, 23:48   Skromne poczatki

Witam wszystkich. Jakos tak sie zlozylo ze od lat chodzila mi po glowie kolejka i w sierpniu doszedlem wkoncu do wniosku ze czas cos z tym zrobic. Na poczatku wrzesnia zaczalem zbierac material i rozpoczxalem prace nad pierwszym modulem. Stan miesiaca prac moze niezbyt imponujacy ale powoli do przodu :P

W bonusie domek droznika z fallera, ktory popelnilem tydzien temu.

michal78

Wysłany: 2018-09-27, 06:51   

Może chcesz sprzedać ten wagon union pacific ?

Misiek

Wysłany: 2018-09-27, 18:17   

LOL, moduł - kurcze, myślałem, że eNkwi modułowcy już wymarli. :mrgreen:
A już amerykańska tendencja :shock:

Jampel

Wysłany: 2018-09-27, 21:15   

Cytat:
Może chcesz sprzedać ten wagon union pacific ?

Nope

Cytat:
LOL, moduł - kurcze, myślałem, że eNkwi modułowcy już wymarli. :mrgreen:
A już amerykańska tendencja :shock:

Ano modul bo tortu niemam gdzie postawic a pozatym uczyc sie na czyms trzeba. Tendencja niejest amerykanska raczej db/dr a te wagoniki poprostu kupilem w przyplywie natchnienia z 10 lat temu i tak sobie lezaly i czekaly :P

Jampel

Wysłany: 2018-10-03, 18:19   

Praca wre :-) a jako ze zostalo mi troche materialow to od razu popelnilem drugi modulik do spolki

Poki co jedyny problem jaki napotkalem to to, ze pomimo usilnych staran nie udalo mi sie idealnie przykleic torow wg normy na krawedziach pierwszego modulu ale problem rozwiazalem poprostu dopasowujac drugi modul do pierwszego.

Misiek

Wysłany: 2018-10-03, 21:32   

Jampel napisał/a:
nieudalo mi sie idealnie przykleic torow wg normy na krawedziach pierwszego modulu
Jak to się objawia? Nie są w osi czy wystają poza moduł?

Jampel

Wysłany: 2018-10-03, 22:34   

Niesa w osi. O ile w przypadku jednotoru niebyloby to zadnym problemem to w przypadku dwutoru albo musialbnym rwac i kleic od nowa albo kolejny modol dostosowac do poprzedniego. Gwoli klaryfikacji odstep miedzy osiami torow 25mm jest zachowany tyle ze sama os sie przekrzywila :/ z jednej strony a z drugiej odstep sie zrobil o 1mm wiekszy. W calosci po polaczeniu modolow jest to w zasadzie niewidoczne ale efektywnie bede mial zestaw modolow a nie pojedyncze podlaczalne do wsyzstkiego.

Jampel

Wysłany: 2018-10-10, 21:19   

Prace powoli do przodu, zapianowane i zaspachlowane, jeszcze poprawiam bo miejscami zabardzo przeszlifowalem.

Wacham sie nad kolororem farby na podloze, pod reka mam ungier palony i ungier naturalny tyle ze jeden jest bardzo ciemny a drugi wydaje mi sie zbyt pomaranczowy.

Odpowiedz do tematu