Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
[N-orma] Spotkanie - Warszawa
Autor Wiadomość
mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-03, 19:07   

JanM napisał/a:
Jednocześnie chcę wstąpić do Grupy N-ormowiczów.

Wspaniale. Jako że nie mamy żadnych "przepisów" to członkiem N-ormy zostaje każdy kto chce budować moduły w skali 1:160 razem z nami zgodnie z ustaloną przez nas N-ormą. Witaj w naszym gronie. I oczywiście zapraszamy do zapoznania się z N-ormą, której tekst znajduje się na forum oraz proponuję niezwłocznie wykonać jeden prosty moduł (skrzynkę).

Mam nadzieję, że każdy z N-ormowiczów wykona chociaż jedną skrzyneczkę z prostym torem. (proponuje minimalną długość zgodną z "oczkiem" siatki 40x40 cm z profilem czoła o pojedynczym torze). Dzięki temu dokonamy pierwszej próby przejazdu.

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-03, 19:45   

Tak jest. Całkiem kompletny tekst N-ormy znajduje się na stronie www.n-orma.pl Na tej też stronie każdy może się produkować na temat N-ormy.
Ja również pragnę powitać nowego N-ormowicza. :zdrowie:
Co prawda nie będę na warsztatach ale jeszcze przed ich odbyciem postaram się opracować kilka tematów. Mam nadzieję, że się przydadzą. Wytrzymajcie tylko jakieś 2 tygodnie.
Oczywiście poproszę o reportaż i fotki ze spotkania. Mam też nadzieję że posypią się nowe teksty na temat N-ormy bo koncept mi się wyczerpuje.
Moduł 40 cm jest już przejezdny. Ale to było najprostsze. A teraz wystrój zgodnie z hasłem "Malowanie-Chryste Panie!". Patynowaliście kiedyś piasek ziarenko po ziarenku? Przy tym to nawet Sirotka Marysia wymięka.

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-03, 20:56   

JanM napisał/a:
Jednocześnie chcę wstąpić do Grupy N-ormowiczów.

:jupi: za zdrowie Nowego N-ormowicza :piwo:

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-03, 21:00   

mikser napisał/a:
Mam nadzieję, że każdy z N-ormowiczów wykona chociaż jedną skrzyneczkę

Właśnie skończyłem skręcać 80cm płaski/nasyp :-)

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-03, 21:14   

Fantastycznie! A zatem dżdżownica rośnie!:peace:

JanM
Gość
Wysłany: 2004-04-03, 21:30   

Witam.
wiygn napisał/a:

za zdrowie Nowego N-ormowicza

Dzięki za entuzjastyczne przyjecie.
Temat "makieta" i inne na forum czytam od marca, N-ORMA też.
Ale zobaczyć to na własne oczy to jest to.
Pozdrawiam.
JanM.

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-04, 08:51   

mikser napisał/a:
Mam nadzieję, że każdy z N-ormowiczów wykona chociaż jedną skrzyneczkę z prostym torem. (proponuje minimalną długość zgodną z "oczkiem" siatki 40x40 cm z profilem czoła o pojedynczym torze). Dzieki temu dokonamy pierwszej próby przejazdu.

To dobre podejście. Mam tylko jedną sugestię. Jeżeli czujecie się na siłach proponuję robić moduł od razu na 2, 3 oczka. Podobnie jak wiygN. Czas nie powinien się bardzo wydłużyć, chociaż koszty wzrosną. Jedno oczko zrobiłem głównie z myślą żeby je można było taszczyć na dalekie odległości. :-)

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-04, 19:42   

Tylko nie wiem gdzie się spotkamy bo DTF zamilkł. :(

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-06, 21:37   

mikser napisał/a:
Tylko nie wiem gdzie się spotkamy bo DTF zamilkł. :(
Korespondencyjnie też zamilkł. Może się zawirusował ? :(

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-10, 13:57   

Napisał do mnie jakiś gostek, który chciał nas wciągnąć do czegoś w rodzaju klubu obejmującego wszystkie skale (jednak z siłą przewodnią H0). Zaproponowałem mu kontakt z nami wszystkimi przez forum ale kręcił nosem. Na tym kontakt sie urwał. Jeżeli jesteście czymś takim zainteresowani udostępnię kontakt do niego.

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-10, 17:23   

entraker napisał/a:
chciał nas wciągnąć do czegoś w rodzaju klubu obejmującego wszystkie skale

Dość enigmatyczne... Jakoś się ten klub nazywa? A jakieś cele sobie stawia?

entraker napisał/a:
(jednak z siłą przewodnią H0)

E... czas siły przewodniej to już minął ...

entraker napisał/a:
Zaproponowałem mu kontakt z nami wszystkimi przez forum ale kręcił nosem.

Co to za dziwny klub co nie chce propagować swej działalności i pozyskiwać członków na forum publicznym? Jak ja bym chciał pozyskać członków to bym trąbił na lewo i na prawo o tym!

entraker napisał/a:
Je?eli jeste?cie czym? takim zainteresowani

:no:

maNiak
Gość
Wysłany: 2004-04-10, 17:31   

entraker napisał/a:
Zaproponowałem mu kontakt z nami wszystkimi przez forum ale kręcił nosem. Na tym kontakt sie urwał. Jeżeli jesteście czymś takim zainteresowani udostępnię kontakt do niego.

Popieram poprzednika... Jakieś dziwne to wszystko :zniesmaczony:
Raczej odpuszczam :(

Pozdrawiam

entraker
entraker

Wysłany: 2004-04-10, 17:41   

Na mnie to też robiło trochę dziwne wrażenie. Dla porządku podaję adres który mi zostawił: wwmk.webpark.pl

Nemo

Wysłany: 2004-04-10, 18:25   

To proste, jest to nasz towarzysz z forum Fan, raz piszący w imieniu WKMK raz w swoim, domyślam się w jakim celu ale nie będę znów rozpoczynał jałowej dyskusji , jaka już raz miała miejsce na forum.

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2004-04-10, 18:47   

A ja miałem pomysł cobyśmy własnie na tych warsztatach dokonali poskładania naszych modułów. Tylko że termin zgłaszania minął.. Chyba że po znajomości nas kolega Fan wkręci.

Co do Klubu to nie ma sensu - chyba że własny założymy jako N-orma. Ale na obecnym etapie stanowczo odradzam.

Odpowiedz do tematu