Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
troszkę o aerografach i kompresorach
Autor Wiadomość
kiersNo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 21:15   

Revell jest teraz strasznie nierówny kolorystycznie tak samo ja Humbrol
Te akryle to wymieniliście są super. W 1:35 stosowałem pod koniec tylko Vallejo.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 21:51   

kiersNo napisał/a:
Revell jest teraz strasznie nierówny kolorystycznie

Tego nie zaobserwowałem. Za to doskonale się miesza, nie ma kluch, nie zapycha aerografu, błyskawicznie się domywa z dyszy.
W zasadzie malując domki rozbierałem pistolet co kilkadziesiąt godzin pracy, bardziej dla higieny niż z konieczności bo płukanie rozcieńczalnikiem zupełnie wystarczało.

kiersNo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 22:54   

hugwa napisał/a:
Tego nie zaobserwowałem

uwierz mi że tak jest , całkowicie nie ufam tej firmie. kiedyś trzymali standardy FS a teraz lache kładą i każda linia puszek ma inny odcień.
hugwa napisał/a:
rozbierałem pistolet co kilkadziesiąt godzin pracy

sadysta :mrgreen: ja tam zawsze po skończonej pracy dokładnie czyściłem sprzęt.
hugwa napisał/a:
bo płukanie rozcieńczalnikiem zupełnie wystarczało.

do malowania domków na pewno tak ale spróbuj pomalować wtedy model w 35 i zobaczysz jak dysza pluje bo coś zostało na iglicy.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 06:00   

kiersNo napisał/a:
lache kładą i każda linia puszek ma inny odcień

Nie upieram się, po prostu nie dostrzegłem. Nawet jeśli, to nie stanowi to dla mnie problemu - ani papranie toru, ani malowanie gratów na makietę nie wymaga trzymania jakiegoś wyimaginowanego standardu co do kropli.

A poza tym - pokaż mi taki test, a uwierzę. Pokaż mi taki, który udowodni że 20 partii Vallejo trzyma jakis starndard, a 10 partii Revella nie.

kiersNo napisał/a:
W 1:35 stosowałem

kiersNo napisał/a:
zawsze po skończonej pracy

Cytat:
zobaczysz jak dysza pluje

Terefere. Pokaż fotki tych Twoich cudeniek w 1:35, malowanych najlepszymi farbami, cudownym wymuskanym aerografem czyszczonym co godzinę. Wtedy uwierzę, żeś tych mądrości z gazetki nie zacytował ;-)

173
173

Wysłany: 2008-02-12, 18:00   

no i zamienili, do starej nazwy dodali 1000 i wyszedł im nowy model MA2000.
Nie mam dużego doświadczenia w malowaniu, ale kompresorek do areografu dostarcza stałe ciśnienie, pompując sobie czasem swój malutki zbiorniczek. Załaczony przewód ciśnieniowy jest trochę za krótki; kompresorek trochę drga podczas pracy i lepiej żeby nie stał na stole roboczym.
Na zdjęciu widać kłaczki kurzu - myślę, że to z powietrza strumień powietrza z dyszy porywa i przykleja do farby. Z farby raczej nie możliwe, bo by sie dysza zapchała.
Tak ogólnie to jestem zadowolony.

Resize of DSC01126.JPG
Plik ściągnięto 198 raz(y) 43,84 KB

Resize of DSC01119.JPG
Plik ściągnięto 186 raz(y) 49,44 KB

Resize of DSC01001.JPG
przed malowaniem
Plik ściągnięto 187 raz(y) 102,05 KB

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-13, 11:32   

mih1979 napisał/a:
podobno gunze są świetne
Chemia Gunze Sangyo obecnie sprzedawana pod marką Mr Hobby to klasa sama dla siebie. Mają zajebisty lakier matowy w sprayu. Naprawdę matowy! Wybacza wiele błędów przy nakładaniu jak żaden inny z tych co dotąd używałem. No i ma przepiękny zapach a potem przychodzą jednorożce... ;-)
hugwa napisał/a:
Olej
Humbrola i Revella używam i w zasadzie mam wrażenie, że to jedno i to samo. Jakiś Chińczyk to preparuje, nalewa w puszeczki a potem raz nadrukowuje takie logo a raz inne.
kiersNo napisał/a:
Revell jest teraz strasznie nierówny kolorystycznie tak samo ja Humbrol
Jeśli chodzi o Humbrole to zawsze tak było, ale IMHO w kolejowej rzeczywistości to niespecjalnie przeszkadza. Tym bardziej w polskiej... Zamiast mieszać malujesz tym samym kolorem z innej serii produkcyjnej i gotowe ;-) Swoją drogą, to te Humbrole starszej daty wydawały mi się lepsze. Jeszcze wersje z ołowiem. Niektóre farby com je nabył w liceum mam do dzisiaj i są zdatne do użytku! Te nowsze mają poza tym słabszy bukiet... ;-)

Misiek

Wysłany: 2008-02-13, 14:28   

wiygN napisał/a:
Te nowsze mają poza tym słabszy bukiet...
nie przychodzą jednorożce, tylko nosorożce?

Siedzi facet wieczorem w domu i słyszy pukanie do drzwi. Otwiera, a tam stoją: Zielony Smok, Niedźwiedzica, Klaun, Facet od Hot Dogów, Żyrafa, Smerfy, Chuck Norris, Jożin z Bażin i Joe Monster... Facet pyta:
- Aleee... o co chodzi???
- Policja!! Wiemy o narkotykach!!!

twardy

Wysłany: 2008-02-13, 21:51   

wiygN napisał/a:
e Humbrole starszej daty wydawały mi się lepsze. Jeszcze wersje z ołowiem.
to prawda - kryły cieniutką warstewką i nadawały się do malowania pędzlami

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-02-13, 22:32   

To ja krótko i nie na temat :mrgreen: . http://www.kartonwork.pl/...?t=5002&start=0 pewnie znalazłem to na tej stornie,no ale trudno,młody jestem czyli Dziecko Neostrady :) . I dla tych,którzy nie chcątam zagląć,niech żałują-aerografy domowej roboty. Ja(jak mi się będzię chciało...) w najbliższym czasie będę robił swój,z korpusem z dlugipisu.

Pozdrawaim i Zdraviam.

a_tox

Wysłany: 2011-07-01, 15:26   

Czy macie jakieś porady dla chcącego nabyć kompresor?
Oczywiście rozpatrujemy rozwiązania będące kompromisem pomiędzy ceną, jakością, funkcjonalnością ...etc.
Mój, na bazie sprężarki od lodówki, zaczyna mnie wkurzać, jak mu przyjdzie wyłączyć się w nieodpowiednim momencie z powodu przegrzania...

173
173

Wysłany: 2011-07-01, 16:09   

;-)
wielokrotnie się przekonałem, że na narzędziach nie należy oszczędzać.
Zaczynałem od kompresorka firmy MAR, miałem poprzednią wersję, "1", nawet Misiek ją testował, ale padła, na gwarancji wymienili mi na model "2" i jest lepiej. Jest to sprzęt wystarczający jeżeli chcesz pomalować małe, lub małą ilość detali.
Przy semaforach karzełkowych zadziałał mi bezpiecznik termiczny i musiałem czekać, aż nieco sprzęt wystygnie. Przy malowaniu "ciągłym" jest zbyt delikatny.
Jeżeli zamierzasz mało malować proponował bym zostać przy MAR'ze.
Ja zainwestowałem w większą sprężarkę, "stację" oczyszczania powietrza. Istotnym jest, żeby nie przekraczała (sprężarka) np 78 dB i długi przewód do "stacji" oczyszczania. Przy głośniejszej sprężarce, z małym zbiornikiem polecam rozwiązanie z dodatkowym zbiornikiem ciśnienia. Sprężarka rzadziej się włącza, a i odległość można zwiększyć na tyle, żeby jej w ogóle nie słyszeć. Ostatnio sporo malowałem, zdjęcie poniżej to farbki z jednej sesji malowania ;-) .
Na wcześniejszej stronie jest zdjęcie jednej i drugiej sprężarki.

Resize of DSC09444.JPG
komplet farbek z jednej "sesji"
Plik ściągnięto 130 raz(y) 17,79 KB

twardy

Wysłany: 2011-07-01, 19:42   

A przy okazji masz odpowiedź jakich farbek używać :lol:

a_tox

Wysłany: 2011-07-01, 21:40   

173 napisał/a:
Ostatnio sporo malowałem, zdjęcie poniżej to farbki z jednej sesji malowania
Dulux na ścianę się skończył? ;-)
Dzięki za poradę i zawoalowaną sugestię (Tamiya).

twardy

Wysłany: 2011-07-02, 01:45   

a_tox napisał/a:
zawoalowaną sugestię
Typowa krypto reklama . :lol: :lol: :lol:

173
173

Wysłany: 2011-07-02, 09:42   

a_tox napisał/a:
... zawoalowaną sugestię ...

jeżeli potrzebował byś XF-83, a w Twojej okolicy zabrakło (główny importer będzie miał uzupełniony magazyn dopiero we wrześniu) to daj znać, mogę podzielić się "moim magazynem" ;-)

Odpowiedz do tematu