Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tort z kości...
Autor Wiadomość
ministerek

Wysłany: 2008-03-04, 21:55   

Rysunek m4 jest dla skali H0 i musisz przeliczyć podane na nim wysokości toru wg wzoru:

wymiar z rysunku *87/160

Jeżeli makietę chcesz w szufladzie to pamiętaj o podwójnym dnie. Gdzieś musisz ukryć przewody ;-)

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-04, 22:00   

oł...ale małe :/ ... ale zobaczymy co wyjdzie,i przy okazji jak takie małe wyszło to se promień łuków zwiększe :) .

ministerek

Wysłany: 2008-03-04, 22:01   

piszę tylko o wysokości, długość i szerokość podalem dla wielkości N

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-04, 22:03   

Ale jednak będę musiałem chyba zmniejszyć ten tunel,przecież nie może tak być że przez połowę makiety idzie tunel,i to jeszcze zwrotki w tunelu(wiem że tak jest w real'u,ale mi to raczej nie potrzebne będzię...). Przy okazji...tunel i tak musze zostawić,chociaż troszkę,bo miałbyć w planie,ale za to musze do tego dodać rzeczke i mościk :) . Znowu edit :) . Jedank na planie jest rzeczka i mościć,jak chciałem :) .

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 22:39   

ten ukryty dworzec jest bardzo przydatny do wydłużania przejazdu pociągów. Dzięki temu wjeżdża jeden, a wyjezdża inny w przeciwnym kierunku. Sterowanie takim schowanym odstawczym jest proste.
Tunele niby są długie, ale to też podnosi nieco poziom realizmu. Takie jajko jak narysowałes znudzi ci się zanim ułożysz wszystkie tory.
Prawda jest taka, że jak za bardzo zaczniesz cudować, to nie zrobisz żadnego. A ten jest naprawdę niezły, całkiem łatwy i dobry do treningu.
Oczywiście - o ile w ogóle jakiś powstanie.

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-04, 22:43   

Dobra,to nie cuduje... ale anglika nawet nie prubuje robić... Miało być ładnie i tanio i ubogo...a wyjdzie ładnie,drogo i bogato :mrgreen: . Ale makieta dopiero za 2 lata prawdopodobnie powstanie...i to tylko ze względów finansowych,gdybym miał wszystko to bym charował nad tą makietą... No ale mniej gadania więcej robotania...

twardy

Wysłany: 2008-03-04, 22:46   

hugwa napisał/a:
Oczywiście - o ile w ogóle jakiś powstanie.
No miejmy nadzieję - to byłby pierwszy eNkowy tort na forum
eeee poza super gigantem 173 ;-)

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-05, 15:33   

Offtop se na gadu-gadu róbcie :-x . W piątek teoretycznie będę miał dwie podstawy na podwójne dno... tylko że będą one z sklejki,więc czy nie za ciężkie? Jutro jak dobrze pójdzie zostaną skręcone jeszcze segmenty II i III.\

Zdraviam.

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-05, 17:28   

To znowu ja :) . No niestety...skręcanie segmentów przesunięto na dzisiaj,a w piątek po płyty pliśniowe do mmakiety. Złanczam fote.
Ja to lubie edytować :mrgreen: . Informuje że zdjęcię nie zostało zrobione w pomieszczeniu,gdzie ma być makieta.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 19:28   

parowozek napisał/a:
zdjęcię

Skoro lubisz edytować, to wstawisz nowe zdjęcie, które będzie miało 600x800 i nie będzie ważyć więcej niż 90KB.
Trzeba wprowadzić limity, bo taki widoczek który waży 400KB woła o pomstę...

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-05, 19:33   

Jako że tamtego nie da się edytować,to daje nowy post.

PIC_0008.JPG
Makieta....
Plik ściągnięto 184 raz(y) 17,94 KB

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-05, 19:39   

Zuch że jak? Że tyle już mam czy że zmniejszyłem zdjęcię i dodałęm?

Misiek

Wysłany: 2008-03-05, 19:47   

parowozek napisał/a:
że zmniejszyłem zdjęcię?

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-11, 16:32   

Dawno tu nie pisałem...A więc mam pytanie...mam już płytę pliśniową na dno,ale czym ją mocować? Zszywkami? Gwoździami? Bo to,że trzeba najpierw wikolem pomazać to wiem...

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2008-03-28, 21:58   

I przychodze ze złą nowiną(przynajmniej dla mnie). Budowa "tortu" może zostać wstrzymana na czas nie określony. Otóż mój obecny pokój,może być zajęty przez inną osobę,ale to już sprawa rodzinna... I w ziązku z tym,nie będę gdzie miał tortu budować,ale w zamian mało niespodziankę dla was mam :) . Ale wszystko to okażę się dopiero za miesiąc...narazie prace nad makietą stoją,z powodu braku materiałów(znaczy materiały są,ale bez torów nie zacznę...).

Odpowiedz do tematu