Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wycieczka do Wrocławia
Autor Wiadomość
Misiek

Wysłany: 2008-03-08, 18:28   wycieczka do Wrocławia

knajpa z piwem z browaru Primator z Nachod ;-) w tym pszeniczne - sączymy z M.

i hotspot

raport...
beczka covalusa sfocona, pod słońce, ale z RAW może coś się wyciągnie :-)
w promocji dwa gospodarcze na 4os us-bauart :-)
- czech CTL w czarnym malowaniu na Brochowie
tam tez zostałem terrorystą - moherom okno otwarłem, żeby zdjęcia robić
- dw.świebodzki - porażka - miejsce spotkań ojców miasta z wagarowiczami. ale do Ty42 szacunek mają, chyba
- po drodze w Łazach jeszcze widziałem jakieś kupy złomu, czyżby te ewakuowane z Karsznic do Pyskowic?

reszta ze zdjęciami jak wrócę :->

Marek Sz

Wysłany: 2008-03-09, 20:32   Re: wycieczka do Wrocka

Misiek napisał/a:
- po drodze w Łazach jeszcze widzialem jakies kupy zlomu, czyzby te ewakuowane z Karsznic do Pyskowic?

Zależy co. Piece czekają na transport do Pyskowic, osobowe i bagaż p.o. nastawni są nadal używane, a szczątki Schwerina, niemieckiej i włoskiej węglary i osobowego z Sanoka czekaja chyba na marny koniec.

Misiek

Wysłany: 2008-03-09, 20:56   

w Łazach stał jakiś TeYgrek i dwa mniejsze, coś a'la Śląsk?
chyba, że to tam od zawsze stoi ;-)

Marek Sz

Wysłany: 2008-03-09, 21:37   

Misiek napisał/a:
w Łazach stał jakiś TeYgrek i dwa mniejsze, coś a'la Śląsk?
chyba, że to tam od zawsze stoi ;-)

Ty2, Ty42 i TKp Borsiga

Misiek

Wysłany: 2008-03-09, 22:23   

raport - uzupełnienie:
ten pszeniczny browar to był jednak Primator, ino ostatnia szklanka była "niefirmowa", aczkolwiek zawartość nie zmieniła smaku.
z barmanem dogadaliśmy się od razu: piwo z Nachod jest? w dodatku pszeniczne? hotspot jest? uuuu - zostajemy! szarlotka? no ba! ;-)

był jeszcze Dubel (double) - 10,5volta, 24% ekstraktu ;-)
uwaga, uwaga - w centrum starówki wrocławskiej za 4 piwa i szarlotka na ciepło.... 30zł :-D
następnym razem już wiadomo gdzie pójdziemy ;-)

zdjęcia ze zwiedzania miasta
http://www.pbase.com/misi...oclaw2&page=all

zdjęcia kolejowe:
http://www.pbase.com/misiek_m/wroclaw080307

- Czechy CTL łącznie były trzy: jeden spięty z biało-czerwoną Ludmiłą stał w Koźlu, drugi na Brochowie, trzeci, jak wracałem, śmignął w Lesznie
11-12 kwietnia to chyba trochę zabawimy na torach postojowych w Lesznie ;-)

- we Wrocku do wagonów covalusa można chyba bezpiecznie podejść. Ja się szczypałem... ale jak skończyłem focić to "znikąd" pojawiło się jakieś dziewczę... jak nic wylazła z tamtych krzaków ;-)
reakcji SOK - zero, dwóch "sieciowców" przelazło obok, bez reakcji, szli na pierogi do barku dworcowego ;-)

- wycieczka do Jelcza fajna... 20km @ 45minut, w pewnym momencie szlakowa 17-19km/h
szkoda, że kibel, a nie tekatka. Stacja Jelcz-Laskowice sympatyczna (nawet spora). Towary tamtędy też ciągają, byczek ze składem Talbotów kwitł na wjazdowym i czekał aż odjedziemy kiblem.
Po drodze równie sympatyczne stacje ;-)

Na odcinku między Siechnicą a Czernicą jedzie się przez las... w lesie mosty/przepusty... każdy ma pozostałości po 1-osobowych bunkrach. A potem wyjazd na rozlewiska Odry i dwa duże mosty kratownicowe... sam miód ;-)

Dworzec Swiebodzki... imprezownia. chyba tam był jakiś klub, gdzie z okazji Dnia Kobiet występować mieli czarni cipendelsi ;-)
Ekipa siedząca na torach, przy TeYgreku pragnęła zostać gwiazdami internetu (starsza część męska) lub nie (młodsza część żeńska). Na stopniach ryflaka, spało jakieś zmęczone dziewczę ;-)

Z tym terrorystą to było mniej więcej tak:
Wracając z Jelcza, na Brochowie otworzyłem sobie okno, żeby pofotografować. Po kilku minutach (rześki wicherek, wiatr w grzywce) skończyłem, zamknąłem, a z tyłu jakaś baba mówi, że ją zawiewa. Na stwierdzenie, że można było krzyczeć to bym zamknął okno, zaczęła się dyskusja... w rezultacie wyszło, że jestem niekulturalny ( :!: ) i ją (i inną babę) terroryzowałem otwartym oknem ;-)
no formalnie żenada ;-)

porada dnia... jak się kupuje bilety do Wrocka należy zwracać uwagę na "wagon bez przedziałów".
Na szczęście w tamtą stronę ICek Odra był pusty - w wagonie było 10 osób, wybraliśmy sobie z M. dogodne miejscówki i jakoś przeszło.
Ale z powrotem koszmar (ICek Panorama), od Leszna wagon zapchany na 90%, resztki miejsc dopchane w Poznaniu...

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-10, 12:14   

Misiek napisał/a:
11-12 kwietnia to chyba trochę zabawimy na torach postojowych w Lesznie
Od razu mówiłem :-) Weź kwity od SOKu. Lepiej mieć przeterminowane niż żadne ;-)

Odpowiedz do tematu