Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ makiety
Autor Wiadomość
wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 13:15   Układ makiety

Pierwsza wersja układu makiety. Jakieś uwagi?

Podczas dyskusji w Hanau podnoszone była kwestia ruchu na naszej części:
- czy chcemy mieć większy czy mniejszy ruch;
- czy by nie lepiej było zamiast Markówki dać technicznego, wtedy można zwiększyć ruch i się nie przytkamy;
- póki co są wstępne plany na międzynarodowy pociąg towarowy Fals/Eaos z kopalni i jeden czy dwa wagony z ekspresu międzynarodowego rozrządzane dla polskiej części w Sonnenbergu, poza tym pewno będziemy mieli lokalny ruch osobowy - tyle na razie wiadomo.

Co do ruchu to zależy ile osób na pewno pojedzie - MUSIMY to być w stanie obsłużyć. W dni wolne od pracy należy się spodziewać FREMO gości, którzy chętnie poprowadzą pociągi natomiast w dni powszednie musimy sami zapewnić obsadę - tak było w Hanau i z tego co się zdążyłem zorientować to tak jest z reguły.

Proponuję też OD RAZU wziąć pod uwagę, że część ludzi pójdzie "na miasto".

Arrangement_Naumburg_03_3.zip
Pobierz Plik ściągnięto 256 raz(y) 367,45 KB

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 13:45   

Wysłałem Danielowi uwagi:
1. Linia nie może konczyć się przystankiem. Lepiej Zakrzewem. Albo Technicznym.
2. Zamiast Markówki wziąłbym Misie.
3. Zupełnie niepotrzebne są te zdublowane semafory przed i za p.odg. Zupełnie wystarczą wjazdowe z obu kierunków przed posterunkiem, Przemowo stanie się bocznicą Zwolakowa.

Rysunki - wersja 1 to ta wyjściowa, 2 i 3 to poprawki.

Archive.zip
Pobierz Plik ściągnięto 283 raz(y) 139,72 KB

Misiek

Wysłany: 2008-05-26, 13:51   

hugwa napisał/a:
2. Zamiast Markówki wziąłbym Misie.
rozgrzebane - nie wiem, kiedy skończę

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 14:00   

W takim razie Markówka.
wiygN napisał/a:
zy chcemy mieć większy czy mniejszy ruch

Byłbym za mniejszym na linii Zw-Zk(Tc).

Zastanawiam się czy zamiast wciskać na siłę Markówkę nie lepiej po prostu zrobić przyzwoity kawałek szlaku od posterunku, zakończony Zakrzewem. Zwolaków jest zbyt mały żeby obrobić duzy ruch.
wiygN napisał/a:
czy by nie lepiej było zamiast Markówki dać technicznego, wtedy można zwiększyć ruch i się nie przytkamy

Przytkamy się na amen. Zwolaków nie przyjmie więcej jak dwa pociągi jednocześnie, a żeby dało się manewrować na łądownie nie może być zajęte wiecej niż jeden tor.

Nie spinajmy się za bardzo. Makieta będzie duża, każdy się gdzieś pobawi.

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 14:25   

hugwa napisał/a:
Zastanawiam się czy zamiast wciskać na siłę Markówkę nie lepiej po prostu zrobić przyzwoity kawałek szlaku od posterunku, zakończony Zakrzewem.
To wydaje się być lepszym pomysłem.
Cytat:
Przytkamy się na amen.
Wstawienie technicznego nie musi od razu oznaczać mega ruchu czy przydziału koloru. Można go potraktować jako bocznicę Zakrzewa gdzie formowane będą składy, wagonownię i lokomotywownię w jednym. Ot, choćby będzie można odstawić kilka różnych składów osobowych i wymieniać je przy kolejnym obiegu. Budować grupy wagonów towarowych w zależności od stacji docelowej. Będzie po prostu więcej miejsca, taki wentyl bezpieczeństwa jak Zakrzewo się przytka. Oczywiście jeśli to się wszystko jakoś zmieści od p. odg.: szlak+Zakrzewo+Techniczny.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 14:55   

Wszystko fajnie, ale to nie Zakrzewo będzie problemem, tylko Zwolaków. Co Ci po ładnie sformowanych składach za Zakrzewem, jesli wypuścisz z niego ledwie kilka pociągów na cykl?
Jakikolwiek pociąg jadący do/z Przemowa musi być oblatywany w Zwolakowie. Do tego dojdzie jakiś tam ruch pasażerski. Jeśli uwzględnisz manewry w Zwolakowie to już jest ciepło.
Poza tym jesteśmy wciśnięci w takie miejsce, gdzie nie ma zbyt wiele możliwości przestawiania modułów - jeśli zamienimy Markówkę na Techniczny to okrutnie skrócimy odległości. Mnie to jednak nie będzie bardzo bolało. Ostatecznie można sobie będzie z nudów wachlować z Technicznego do Zakrzewa. Tylko czy warto? Może jednak lepiej zrobić solidny kawałek szlaku?

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 17:00   

hugwa napisał/a:
nie ma zbyt wiele możliwości przestawiania modułów
No to olać techniczny. Daj szlak+Zakrzewo i już. W takim wariancie z Markówki bym zrezygnował.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 17:30   

Amen.
Wieczorem wyślę Danielowi poprawkę do poprawek, jesli nikt nie zgłosi czegoś nowego.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-26, 21:00   

hugwa napisał/a:
jesli nikt nie zgłosi czegoś nowego

No to ja jednak coś wymyśliłem.
Dumając nad tym co pisałem wcześniej doszedłem do wniosku że jeśli jednak by sie dało za p.odg. wcisnąć Markówkę to wydłuży sie obieg pociągu Zw-Zk i nieco uprzyjemni życie maszynistom tego wahadła ;-)
Zerknijcie.

Nie jestem pewien czy wyrobimy sie przed słupem, ale nie mam planu w dwg żeby to zmierzyć....

200810_Naumburg-v5.png
Plik ściągnięto 144 raz(y) 75,89 KB

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-05-26, 21:49   

Jasne jest super !! ale miło by było jakbyś mi oddał semafor przed Zwolaków :mrgreen: Druga sprawa to Markówke mozna potraktować zawsze jak szlak. zawsze to 2,5 mb przyzwoicie wykończonej makiety olac przystanek i ładownię I trzecia sprawa tak sobie dumam .. w jakim stanie jest Zakrzewo .. nie żebym się czepiał ... ale miały jechać tylko wykończone skrzynki .. dawno Zakrzewa nie widziałem więc może nie wiem . ( Mikser bez urazy) 8-) 8-)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 06:17   

zvolack napisał/a:
jakbyś mi oddał semafor przed Zwolaków

wcale Ci go nie zabrałem ;-)
zvolack napisał/a:
olac przystanek i ładownię

a w życiu!
zvolack napisał/a:
w jakim stanie jest Zakrzewo .. nie żebym się czepiał ... ale miały jechać tylko wykończone skrzynki

Zostawmy jak jest. Moze Mikser przestanie w końcu chlipać i się weźmie. Lepsza stacja zielonkawa niż techniczny. A jeśli Misiek zdąży z kablami to podepniemy zestaw Misie+szuflada i będziemy tym tandemem robić SAD Zakrzewa.

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-05-27, 08:35   

hugwa napisał/a:
Misie+szuflada i będziemy tym tandemem robić SAD Zakrzewa.
zawsze to jakieś wyjście ... oki niech bedzie jako Plan Awaryjny. A macie blizej to niech któryś uszczypnie Miksera w jajko żeby sie obudził ... V850 se kupił to moze jest nadzieja ze jajka wracaja na miejsce :lol:

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 21:43   

http://www.n-bahn-bs.de/naumburg2008_planning.htm

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 22:55   

Update...

Arrangement_Naumburg_03_4.zip
Pobierz Plik ściągnięto 281 raz(y) 361,62 KB

Misiek

Wysłany: 2008-05-28, 08:21   

wiygN napisał/a:
http://www.n-bahn-bs.de/naumburg2008_planning.htm

fajny skecz z połączeniem makiety europejskiej z amerykańską!

Odpowiedz do tematu