Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Naumburg'08 - relacje, wrażenia, wnioski, skargi....
Autor Wiadomość
Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-10-07, 12:53   

cd

Nau12.jpg
Widok z galerii
Plik ściągnięto 72 raz(y) 135,24 KB

Nau11.jpg
Kasia układa Bogdanowi trasę..
Plik ściągnięto 65 raz(y) 100,95 KB

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-10-07, 13:06   

hugwa napisał/a:
omówmy kwestie formalno-papierologiczno-rozkładowo-kwitowe
ja jak zawsze powtarzam że rozkład musi być ciasny. Dorwij no fajną 16 i taki zrób rozkład :lol: Nie wolno pozwolić narzucać zagramanicznych składów bo było ich poprostu za mało. Jeżdżenie tylko do "granicznej" stacji to tez wg mnie porażka. Osobowe składy dla dekoracji jak najbardziej pośpieszne innostranne a wewnętrznie Witek na wahadle max dwa razy na sesje. 5 min na manewry na Zwolakowie to max. Książeczki z rozkładem dla maszynistów podzieliłbym wg czasu odjazdu na 2-3 drużyny (to w zależności od ilości osób) a nie na obsługę lokomotywy. Będzie większa wymiana. Np w książeczce co 3 pociąg i 3 drużyny. Śmigasz wtedy wszystkim. reszta jak mi się przypomni.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 13:20   

zvolack napisał/a:
Książeczki z rozkładem dla maszynistów podzieliłbym wg czasu odjazdu na 2-3 drużyny

Równolegle czy szeregowo? I jaki Twoim zdaniem ma to sens (na przykładzie)?
Przecież książeczkę w każdej chwili może przechwycić inny maszynista a w naszym rozkładzie był bardzo duży związek między obsadą konkretnej lokomotywy a przydziałem składów.
zvolack napisał/a:
(to w zależności od ilości osób)

No tak, ale wiadomo było że będzie mało lub za mało ludzi....mnożenie książeczek byłoby bez sensu, zwłąszcza że była tylko jedna nieco grubsza - trzy składały się z kilku stron...
zvolack napisał/a:
Dorwij no fajną 16 i taki zrób rozkład

Wolę trzydziestki, teraz wiem to na pewno ;-)
zvolack napisał/a:
Jeżdżenie tylko do "granicznej" stacji to tez wg mnie porażka.

Ja byłem pewien, że ten towarowy będzie jechał dalej - niby po co miałby stać całą sesję na stacji docelowej?
Ktoś tam u szkopów dał trochę tyłka z naszym rozkładem 'stycznym'.
zvolack napisał/a:
Nie wolno pozwolić narzucać zagramanicznych składów bo było ich poprostu za mało.

A nie mogliście się postawić? I np dopinać towarowe do osobówki, albo po prostu podmienić osobowy na brutto? I niech się w Sonnebergu martwią...
Poza tym szkoda, żeśmy uwierzyli że Mikser wyśle Zakrzewo - gdyby od razu był Techniczny, pewnie dostalibysmy jakiś kolor.
zvolack napisał/a:
5 min na manewry na Zwolakowie to max.

Jakiego czasu? I o jakich manewrach piszesz? Oblotce osobowego czy rozdzielaniu towarowych?

Marucha

Wysłany: 2008-10-07, 13:23   

zvolack napisał/a:
Fotki, inne lepsze da Marucha. :mrgreen:

Jutro Misiek wstawi wszystkie fotki na swoja stronę :-D

zwolaków z towarowym.jpg
Plik ściągnięto 6862 raz(y) 146,19 KB

takie nogi powinniśmy mieć -01.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 203,55 KB

takie nogi powinniśmy mieć -02.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 98,22 KB

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 13:27   

Marucha napisał/a:
takie nogi powinniśmy mieć

przekombinowane trochę... pomijając koszty.

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-10-07, 13:34   

Noo :-D Fotki robisz naprawdę ładne :mrgreen: A w temacie nogi .. póki co nie widziałem idealnego rozwiązania. To co pokazujesz jest ciężkie, drogie i niepakowne. Moje nogi są za chybotliwe, kobyłki rozkręcane prędzej czy później się rozlezą.. Masywne nogi drewniane mocowane z boku jak w stawach też jakoś do mnie nie przemawiają. Nie wyobrażam ich sobie wozić bo 4 zajmują dokładnie tyle miejsca co moich 40. Póki co będę namawiał do stosowania aluminiowych nóg z kobyłkami drewnianymi na końcach makiety czyli Tc1 Tc2 i Zwolakowie. Taki układ był w miarę sztywny, pakowny i tani.

Misiek

Wysłany: 2008-10-07, 13:42   

hugwa napisał/a:
A nie mogliście się postawić? I np dopinać towarowe do osobówki, albo po prostu podmienić osobowy na brutto? I niech się w Sonnebergu martwią...
chyba rok temu w Pradze żeśmy to zrobili podmieniając brutto w zamaian za osobówkę

poprowadziłem to do Podlesi i dostałem opierdol, bo na podłączenie czekała jakas grupa wag.osobowych.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 13:46   

Misiek napisał/a:
dostałem opierdol, bo na podłączenie czekała jakas grupa wag.osobowych.

Mi nie chodziło o robienie chłopakom niespodzianki tylko ustalenie tego przed sesją.

twardy

Wysłany: 2008-10-07, 13:53   

Marucha napisał/a:
zwolaków z towarowym.jpg
tylko dlaczego taka mała rozdzielczość ?
Mogłeś chociaż 800/600

Misiek

Wysłany: 2008-10-07, 13:55   

nie marudź, poczekaj do jutra, jak będziesz grzeczny to nawet 1024x768 wrzuce na pbase :-D

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 14:04   

zvolack napisał/a:
Jeżdżenie tylko do "granicznej" stacji to (...) porażka
Zdecydowanie tak.
zvolack napisał/a:
podzieliłbym wg czasu odjazdu
Tak jak było, było dobrze. Gdyby każdy realizował książeczkę i gdyby odpowiednio wcześniej poszły zamówienia i gdyby było więcej towarów to by banglało a tak było zamieszania nieco. A doszły jeszcze problemy taborowe, z sygnalizacją... Zdecydowanie był odwrócił proporcje pomiędzy ruchem osobowym i towarowym Zw-So.

Żeby nie było, że tylko zrzędzę... Rozłożenie i złożenie makiety poszło bardzo sprawnie. Znacząco lepiej niż w Pradze, pomimo pewnych niezgodności na rysunkach i konieczności odrzucenia mostu. Nie było problemów z kwitami wagonowymi i ładunkowymi. Było nieco zamieszania z ładunkami, realizacją rozkładu i spóźnionymi zamówieniami. Jeśli jednak na następnym spotkaniu te rzeczy pójdą o tyle lepiej o ile zmieniło się in plus rozkładanie makiety to będzie naprawdę dobrze.

W większości przypadków sprawdził się podział na małe zespoły z przydzielonym konkretnym, zadaniem. Bogdan skręcał kobyłki. Zvolack kładł cyfrę. Ja z kiersNo dokręcaliśmy i poziomowaliśmy. Itp, itd. Można taki podział zadań przeprowadzić wśród jadącej grupy już przed spotkaniem.

Ogólnie rzecz ujmując spotkanie ze względu na swoją wielkość (274 m) i mnogość osób miało często charakter raczej towarzyski niż "jazdowy" - ot porównując do Hanau - nie jest to tylko moja opinia ale i Niemców, z którymi rozmawiałem.
Ostatnio zmieniony przez wiygN 2008-10-07, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 14:09   

wiygN napisał/a:
gdyby było więcej towarów to by banglało a tak było zamieszania nieco. A doszły jeszcze problemy taborowe, z sygnalizacją...

Ty nam tu nie cytuj rzecznika PKP ino wnioski formułuj, co? ;-)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 14:10   

wiygN napisał/a:
Tak jak było, było dobrze.

A o co chodziło z tą dziurą miedzy sesjami? W sobotę Maciek mówił, że Niemcy jeździli dalej a wy nie mieliście jak... To po jaki rympał były tak rozdzielone sesje?

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2008-10-07, 14:25   

bo w sobotę w tej dziurze czasowej oni realizowali jakieś "jazdy własne' takie zajęcia w podgrupach.

twardy

Wysłany: 2008-10-07, 14:32   

Misiek napisał/a:
nie marudź
nie marudzę tylk to bzdetnie wygląda takie małe :-/
Misiek napisał/a:
jak będziesz grzeczny to nawet 1024x768 wrzuce na pbase :-D
o dzięki łaskawco

Odpowiedz do tematu