Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie wagonów
Autor Wiadomość
konrad
konrad

Wysłany: 2008-12-24, 00:40   

no tak cos tu przeoczylem....
to znaczy jak zaczne malowac akrylami to moje modele zaraz zaczna wygrywac na konkursach modelarskich..hm.
od dwoch dekad jestem wierny olejnym i nie porzuce moich testorsow i x-tracolours.
kazdy ma swoje techniki i chyba to na tyle, a co do tego nieszczesnego wagonu i zoltego paska to po stokroc latwiej jest pomalowac gorna czesc na zolto i zamaskowac paskiem tasmy i dopiero potem dac mu zielomy na cale pudlo....ale to juz indywidualna sprawa wykonawcy :-D

SpuQ
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 10:37   

Witam W sprawie wagonow... Udało mi sie zrobic zdjecia takich samych jak ROCOwskie... Mam foty takich wagonow PTK HOLDING S.A. oraz CTL LOGISTICS S.A. , widzialem juz RAIL POLSKA i PKP ale musicie mi dac wiecej czasu. Jesli ktos zajmuje sie kalkami moge podeslac dokladniejsze... sa to wagony rzadkie ale mysle ze uzywa ich KAZDY przewoznik, wiec nie jest to abstrakcja...

w1PTK (3).JPG
PTK
Plik ściągnięto 177 raz(y) 130,6 KB

twardy

Wysłany: 2009-02-14, 17:06   

Jak koledzy radzą ?
Taśmę maskującą zdejmować zaraz po pomalowaniu czy też po wyschnięciu farby ? :-?

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-14, 17:35   

Ja zdejmowałem jak farba podeschła zeby nie rozmazać ale zanim wyschła, zeby nie zeszła razem z tasmą. Zaleta - jest na tyle świeża że łatwiej zmyć jakby co. Raz się przydało.

pamelar

Wysłany: 2009-02-14, 18:59   

Dokładnie!
Zdejmuj zaraz po malowaniu, jeżeli malujesz natryskowo. Szczególnie akryle po wyschnieciu lubią schodzić razem ze zdejmowaną taśmą. I to nie te które są pod taśmą, ale te właśnie pomalowane.

No i używaj tylko dobrych taśm np. Tamiya, najlepiej je gdzies po drodze przykleić zanim trafią na model.

pamelar

Wysłany: 2009-02-15, 16:35   

zawiłe, od razu....

po odklejeniu taśmy przyklejam ją na biurku, aby straciła troszki własciwości klejące.

poniał teraz?

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-15, 17:19   

Acha.

twardy

Wysłany: 2009-05-22, 18:40   

Coby nowego tematu nie zakładać zapytam tu.
W jakim kolorze RAL były malowane wagony osobowe w IV epoce ?
Chodzi mi o ten ciemno zielony co to w tym malowaniu Y-ki TRIXa są .

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-25, 09:24   

6008.

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2009-12-15, 14:16   

Panowie czy ktoś z Was korzystał z zagranicznych tuningowców wagonów?? Konwersje na PKP czyli malowanie i oznakowanie.

Misiek

Wysłany: 2009-12-15, 15:24   

Znaczy, że co?

twardy

Wysłany: 2009-12-15, 18:06   

E..khm możesz rozwinąć myśl .

Zvolack
Administrator

Wysłany: 2009-12-17, 10:16   

Ja osobiście nie maluje ani nie znakuje wagonów bo po prostu nie umiem. Lokalni tunerzy maja tyle roboty że na bipe od H&W czekam od hmm wakacji. Porażka. (pomijam ich dobre lub nie intencje ) Będę lada moment testował organoleptycznie człowieka ze Słowacji. Zasady: wysyłasz model na swój koszt i odpowiedzialność. Póki gość nie dostanie go w łapki za niego nie odpowiada. Po max 10 dniach dostajesz model back. Z modelem należy dostarczyć kalki i ustalić schemat malowania. Średni koszt wagonu 20E, Bipa dwuczłonowa Trixa 35E. W tej cenie możesz oczekiwać również waloryzacji w postaci śladów eksploatacji. Nie dogadałem jeszcze tematu montażu ewentualnych blaszek i cen waloryzacji lokomotyw. Najbardziej podoba mi się czas realizacji. Najważniejsze że to nie jest jedna osoba. Jakie mamy sprawdzone alternatywy w PL?? Co myślicie o cenach??

kolmod

Wysłany: 2009-12-17, 12:05   

Zvolack napisał/a:
...na bipe od H&W czekam od hmm wakacji. Porażka. (...) Zasady: wysyłasz model na swój koszt i odpowiedzialność (...) Jakie mamy sprawdzone alternatywy w PL?? Co myślicie o cenach??

heh... pewnie nie odpowiem na Twoje pytanie, ale pozwolę sobie na drobne "pocieszenie" ;-) --- zahaczę przy okazji o inną skalę (TT) i problem jest ten sam. W ModArcie na ST44 w TT czeka się.... do 1,5 roku :-> Nie wspomnę o cenie, która jest nieco wysoka - 350 - 360 za przeróbkę na PKP...
Szczerze mówiąc to szmat czasu jak dla mnie i w całości dyskwalifikuje zlecenie. Ale są ponoć chętni... Ja tam bym się obawiał wysyłać model na tak dłuuuugi czas...

Może warto sprawdzić, czy znane firmy mające talent w tym temacie ale robiące w H0 (np. jan-kol) podjęłyby się w mNiejszej skali?... bo z drugiej strony co im szkodzi. To model i to model - ino troszki mNiejszy.

twardy

Wysłany: 2009-12-17, 13:36   

Zvolack napisał/a:
Będę lada moment testował organoleptycznie człowieka ze Słowacji
A czy masz jakieś foty jego prac ?

Odpowiedz do tematu