Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolsztynioki, Zbąszynioki i inne baboki
Autor Wiadomość
parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-11-29, 17:09   Wolsztynioki, Zbąszynioki i inne baboki

A se pojechałem w okolice Wolsztyna(nie z okazji zamknięcia ruchu parowozowego, miałem tam zamiar jechać tydzień temu) i se pofociłem. A potem na szlak Zbąszyńsko-Zbąski, gdzie złapałem: ET22, EN57, Traxx i 2x Taurus. Nie wszystkie foty się nadają, dlatego poszczególne z nich można znaleźć TU.

Miłego oglądania!

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-12-05, 18:36   

Kolejne baboki:
"Pożegnanie Tr5-65"

Misiek

Wysłany: 2009-12-05, 18:40   

E, no, śliczne klimaty!

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-12-05, 18:50   

Szkoda że klimaty, a nie fotki :-( .

W każdym razie jako taką historyjkę opowiem, że miałem tym zugiem nie jechać, tylko go gonić... Ale o 7 dostaję telefon, że "Przemyślanin" miał wypadek, jest opóźniony prawie 4 godziny(a dziś wprowadzono ten przepis z zwrotem kosztu biletu za opóźnienie :D ),i większość Ślązaków i Krakowiaków nie dojedzie, i że jest dużo wolnych miejsc. A że znajomy miał rezerwacje na 2 osoby, a ta druga osoba się nie zjawiła, no to i ja pojechałem i ta-da :-) . Ogółem było bardzo chamsko(w fotostopie w Łagowie ustawiliśmy się na wąskie drodze, i podjechało jakieś auto, a tu jakiś wolsztyniok "Wypie****** z tym żelaznym gównem!", a wcześniej jeszcze zdjęli w Sienawie znak drogowy i powiesili z przodu Tr5-65, jako utrudnienie dla focących "bez zapłaty, a znajomy co gonił autem zadzwonił do dyżurnego o tym incydencie, więc chłopaki mają przerypane :) ), ale poznałem kilku sympatycznych ludzi. To tyle ;-) .

Misiek

Wysłany: 2009-12-05, 19:00   

MiKole, jaśnie państwo
poczytam pl.misc.kolej, będzie pewnie o tej kulturze

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-12-05, 23:51   

Jeszcze filmik. Nie najlepszy, ale zawsze cuś ;-) . Następnym razem biorę kamerę(hiehie, taka na kasety jeszcze) i aparat, cobym mógł kręcić filmy jak mi się nie chce focić ;-) .

Misiek

Wysłany: 2009-12-05, 23:59   

Człowiek orkiestra ;-)
Nie wiem czy to dobry pomysł, lepiej sie skupić na jednym zadaniu.

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-12-06, 00:09   

Cytat:
Człowiek orkiestra ;-)
Ta, już nie raz mnie tak nazywano(się nie będę chwalił, ale szkołe muzyczne pokończone na gitarę, a teraz w orkiestrze OSP na werblu i trąbce, trutututu!).
Misiek napisał/a:
Nie wiem czy to dobry pomysł, lepiej sie skupić na jednym zadaniu.
Dobry pomysł na spotkania przymakietowe, chociażby jako promocja Nas czy co ;-) . Bo filmiki z pogrzebu Micheale Jacksona są zaciemne i nieostre... Ew. takie uzbrojenie na foty w jednym miejscu przez dłuższy czas... Bo latanie z uzbrojeniem nie ma sensu...

Misiek

Wysłany: 2009-12-06, 00:34   

parowozek napisał/a:
się nie będę chwalił, ale szkołe muzyczne pokończone na gitarę, a teraz w orkiestrze OSP na werblu i trąbce, trutututu!
E no nieźle!

parowozek napisał/a:
Dobry pomysł na spotkania przymakietowe,
Zależy też od tego ile masz czasu na zadanie.

twardy

Wysłany: 2009-12-06, 23:51   

parowozek napisał/a:
Szkoda że klimaty, a nie fotki :-(
EEE no bez przesady foty też OK

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2009-12-29, 23:34   

A tym razem wycieczka do Poznania. Wzmocnione składy jeździły z powodu tam zjazdu młodzieży pt. "Taizé" czy jakoś tak. Na razie załączam zdjęcia te najlepsze(a jest ich niewiele, bo 4... ale że większość cykałem w .RAWach to może coś jeszcze wyskrobię), a jakby byli chętni mogę wrzucić jeszcze te gorsze, dokumentalne.
KLIKU KLIK!

I gratisy, to jest poprawione stare zdjęcia:
Pt47-65
Tr5-65
Traxx

A w sumie... W najblizszym czasie wrzucę te foty "dokumentalne".

twardy

Wysłany: 2009-12-30, 00:47   

parowozek napisał/a:
Tr5-65

No kochany to jest zajefajna fota , spoko ! 8-)
Szacuneczek kolego :!:

Misiek

Wysłany: 2010-01-01, 17:00   

Nooo... faktycznie super!

Misiek

Wysłany: 2010-03-16, 17:38   

Filip, szykuj się ;-)

http://tpwp.pl/parowozem-...ske-2-maja-2010

W związku z licznymi pytaniami, które napływają na adres internetowy Towarzystwa, dotyczącymi programu kolejnej imprezy kolejowej z cyklu "Parowozem przez Wielkopolskę" publikujemy wstępny komunikat informacyjny. Podkreślamy jednocześnie, że ma on charakter ogólny i zawarte w nim wiadomości mogą ulec niewielkim zmianom. Przez wzgląd na logistyczny wymiar przedsięwzięcia, przygotowania do pociągu specjalnego "Parowozem przez Wielkopolskę 2010" zajmują szczególnie dużo pracy organizatora. Ze względu na możliwość skomponowania znacznie atrakcyjniejszego niż dotychczas proponowane składu pociągu, termin został zmieniony z planowanego 17 kwietnia na 2 maja. Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza zatem wszystkich do udziału w przejeździe pociągiem specjalnym "Parowozem przez Wielkopolskę" w dniu 2 maja 2010 (niedziela), dzień po paradzie parowozów. Skład zestawiony z wagonów typu 43A i 102A (popularne "ryflaki") i wagonu bagażowego pociągnie parowóz serii Ty2 lub Ty42 z parowozowni w Chabówce. Planowana trasa obejmuje atrakcyjne krajobrazowo linie pojezierza sierakowskiego (w tym wiele odcinków o zawieszonym od lat ruchu pociągów osobowych): Wolsztyn - Zbąszynek - Międzyrzecz - Wierzbno - Międzychód - Sieraków Wlkp. - Międzychód - Łowyń - Międzychód - Wierzbno - Międzyrzecz - Zbąszynek - Wolsztyn. Niewątpliwym rarytasem jest możliwość wjazdu pociągu pasażerskiego na odcinki Międzychód - Sieraków oraz Międzychód - Łowyń, kluczowe z punktu widzenia hobbystów "zaliczających" linie kolejowe. Uprzedzając pytania, niestety ze względu na prowadzone prace torowe niemożliwy jest wjazd na odcinek Skwierzyna - Wierzbno. Przejazd (z fotostopami) będzie trwał około 12 h (wyjazd z Wolsztyna o godz. 6.30). Ze względu na bardzo wysokie koszty uruchomienia, cena biletu będzie wynosić w przedpłacie 160 zł . Tradycyjnie już zaoferujemy możliwość rezerwacji określonej liczby noclegów. Dokładny komunikat wraz z formularzem rejestracyjnym będzie opublikowany na stronie www.tpwp.pl , gdy tylko będą znane szczegóły. Serdecznie zapraszamy!

parowozek
Początkujący

Wysłany: 2010-03-16, 18:07   

Chyba się wku***** :evil: . Miałem nie jechać już na nic organizowanego przez wolsztynioki a oni mi tu z taką trasą wyjeżdżają :-/ . Nie wiem czy nerwowo wytrzymam tam w stosunku do chamskiej grupy miłośników, no ale pożyjemy, zobaczymy. Pewne jest to, że na pewno jadę :-> .

Odpowiedz do tematu