Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc
Autor Wiadomość
marcin_kempa

Wysłany: 2012-01-01, 13:02   Pomoc

Witam. Może tu ktoś mi pomoże. Chciałbym zbudować makietę taką jak w planie. Mam do dyspozycji salę ok. 8 x 4 metry z możliwością wyprowadzki do większego holu Dzisiaj zacząłem przygotowywać stolarkę i mam nadzieję, że na dniach zacznę budowę. Pytanie moje brzmi czy jestem w stanie sam wykonać taką makietę i czy ktoś mógłby ewentualnie ustawić mi światła i co nieco zmodyfikować plan. Założenia to jak najdłuższe proste odcinki i jak najmniejszy koszt sygnalizacji. Plan jeden z dwóch do wyboru plus przedłużenie torów w długości. Makieta będzie się składać z kilku skrzynek 100 x 60 cm.

De_Jonkereen_0.jpg
Plik ściągnięto 203 raz(y) 68,79 KB

Misiek

Wysłany: 2012-01-01, 13:36   

marcin_kempa napisał/a:
jak najmniejszy koszt sygnalizacji
Ilość torów stacyjnych x2 - przybliżona ilość semaforów (kształtowych l;iub świetlnych) - pomnóż przez cenę takowych.

Rysunek dla mnie jest nieczytelny nie wiem gdzie jaki tor idzie, na powierzchni, za tłem, wewnątrz góry.
Może był do niego dołączony jakiś obrazek 3d?

marcin_kempa

Wysłany: 2012-01-03, 14:53   

Witam ponownie. Niestety był tylko taki rysunek plus górna część. Widać, że tory na pętli prowadzą na górę, ale ja bym chciał tylko dolną plus przedłużenie prostymi torami. Miejsca mam dużo więc problemu nie będzie. Obawiam się tylko sygnalizacji, bo na peco jak nie wyizoluje zawczasu odcinków to będzie problem z sygnalizacją. W stacji chce zrobić światła dwu komorowe wyjazdowe, ale na szlaku nie mam pojęcia jakie się stosuje i gdzie.

Odpowiedz do tematu