Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
[WM] rozgałęzienie
Autor Wiadomość
WM-MODEL
99%

Wysłany: 2007-06-04, 18:00   [WM] rozgałęzienie

Takie coś mnie naszło po ostatnim spotkaNiu ;-) Szkoda, że takie krótkie było.
Efekt 3h45' jazdy EC Sobieski za 92 zł :shock: :cry: ze Stolycy do Zebrzydowic...
KM, do Wiednia z CZ płacę 120 zł ale tam i z powrotem... też EC...
GC, 18 zł za miejscówkę... jakby nie wystarczyło że kupiłem bilet akurat na TEN pociąg...

Długość 2x 800, łuk 2000, kąt rozgałęzienia ok. 30°. Tory c55, wajcha prawa oczywiście.
Na prosto od strony rozgałęzienia profil fiNescale, to tak pod Pragę już, wysoki nasyp -bo taki mi się najbardziej podoba: http://www.finescale.org/...ig_damm_4_1.JPG
Te "1" i "2" N-ormowe, nooo... "2" wysoki nasyp, a "1"? Oczekuję poważnych sugestii ;-)
Wajcha obsługiwana ręcznie.

Mogę przygotować 2 lub 3 semafory świetlne, 5k, takie, żeby wetknąć w jakiś "obcy" moduł, wtedy te skrzynki mogłyby być przed czyjąś stacją.

m2.jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 24,89 KB

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-04, 18:16   

no nie wiem...
jeśli chcesz robić moduł z posterunkiem odgałęźnym to zrób go ze wszystkimi cymesami.
Ja sobie słabo wyobrażam "wtykanie semafora w obcy moduł". Nie możesz po prostu zrobić segmentów z semaforami? Choćby takie po 10cm...
Nie wiem czy wiesz, ale profil fiNescale nie różni się od N-ormowego, a raczej odwrotnie :-P

WM-MODEL
99%

Wysłany: 2007-06-04, 18:22   

Dziś wpadłem na te profile fiNescale, jeszcze nie porównywałem. Ale skoro tak twierdzisz, będę miał mniej roboty z wycinaniem, mam akurat 2 nasypy. W takim razie "1" będzie staNdardowy, płaski 8-)

A semafory? tak sobie po prostu wymyślam. W końcu mogę je ustawić przed rozgałęzieniem, choć wydaje mi się że za blisko będą.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-04, 18:30   

WM-MODEL napisał/a:
W takim razie "1" będzie staNdardowy, płaski

....co oznacza w tej chwili praktycznie zerową przydatność takiego modułu, jako że praktycznie nie ma z czym go połączyć. jedynym modułem który jest zaplanowany jako kończący się nasypem jest Swarzewo, a wstawianie posterunku odgałęźnego za stacją węzłową to jakbytentego...no wiesz. Drugim miejscem mógłby byc tylko rozdzielony moduł wiygNa, ale wkładanie czegoś pomiędzy jego segmenty sprawdzaliśmy w Lipsku - banglało to słabo, bo on zakładał że jest to całość.

WM-MODEL
99%

Wysłany: 2007-06-04, 18:36   

No dooobra, więc "1" będzie tez nasyp. Choć jak Mikser poprawi Zakrzewo, akurat pasowałby płaski.

Albo w okolicach Misiów.

<edit>
Może w ogóle 3 płaskie?

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-04, 18:42   

A nie mogą byc wszystkie płaskie? nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tor miedzy czołami biegł po nasypie, wtedy faktycznie taki Podg nam się przyda. Mówię o całym module - do tego co narysowałeś dorób po jednym segmencie nasyp-płaski na każdym kierynku kończącym sie nasypem i pozamiatane - i ty wykorzystasz swoje ulubione deseczki, skądinąd najbadziewniejsze profile jakie zna świat (są upierdliwe do łączenia) - i przyda się to na makiecie. A na dodatkowych segmentach postawisz semafory, bo już będą odpowiednie odległości.

Ale rób jak chcesz, to przeca Twój moduł. Byle nie skończył jako kandydat na opał, jak ten co mam w garażu...

WM-MODEL
99%

Wysłany: 2007-06-04, 18:47   

Mój moduł oczywiście, ale przecież dlatego sie pytam reszty, żeby nie wyszło, że sobie zrobiłem ozdóbkę w domciu :-P :-P :-P

Muszę cos innego zrobić, rysowanie blaszek już mi uszami się wylewa... tak dla odreagowania...

A nasypy właśnie nie są badziewne, jadące kolejki się fajowo prezentują :mrgreen:

Misiek

Wysłany: 2013-10-21, 20:54   

Ale stary wątek wygrzebałem ;-)

A to dlatego, że w dzisiejszym losowaniu padło właśnie na ten moduł.
Remont, modernizacja, upiększenie.

Zadania:
- wyrównanie uskoku na jednej szynie toru "na skos" (zrobione)
- pomalowanie szyn (zrobione)
- dorobienie jakiegoś sposobu przestawiania rozjazdu (pewnie ręcznie,"piłkarzyki"), możliwe, że ze zmianą polaryzacji iglicy, ale chyba tu by trzeba wypruć rozjazd (zrobione)
- uporządkowanie elektryki (zrobione)
- uzupełnienie braków w szuterku - ponoć ASOA, ładny, drobny ;-)
- uzupełnienie braków bądź dosypanie zielska (nawet se sadzarkę nabyłem)
- jak się będzie chciało to zasieje kilka słupów telegraficznych
- może dodam jakieś scenki figurkowe?

IMG_0277.jpg
Dla przypomnienia jak wyglada moduł ;-)
Plik ściągnięto 132 raz(y) 156,62 KB

IMG_11240.JPG
Dla przypomnienia jak wygląda Władek i Nemo ;-)
Plik ściągnięto 117 raz(y) 93,09 KB

Misiek

Wysłany: 2014-01-12, 01:12   

Najważniejszy etap zakończony.
To co zostało czeka na przesyłkę (szuter, trawka).

Odpowiedz do tematu