Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Floquil - model air colors, czy model colors???
Autor Wiadomość
Artur_M

Wysłany: 2016-11-21, 00:37   Floquil - model air colors, czy model colors???

Witam,
mam dylemat, a mianowicie nie wiem jeszcze czy będę malował domki (Woodland Scenics) pędzelkiem, czy aerografem, wyjdzie to w praniu, a muszę zdecydować się na wybór farbek. Wyjdzie w praniu, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem, a z malowaniem w tak małej skali w szczególności.

Postawiłem na firmę Vallejo. Firma ta ma podział na farbki dedykowane do malowania pędzelkiem, lub aerografem. Co mam wybrać skoro nie wiem jakiej techniki będę używał? Wydaje mi się, że w najlepszym razie mieszanej.

Wybrałem już kolory z linii model colors (malowanie pędzelkiem). Zajęło mi to trochę czasu. Czy nadadzą się one do aerografu, np. po dodaniu paru kropel rozcieńczalnika? Czy też wejść w linię dedykowaną dla aerografów? Pewnie gdy będę musiał malować pędzelkiem to nie będzie problemu.

Podział ten wynika chyba z gęstości farby. Te do aerografu pewnie są rzadsze. Ale z drugiej strony jasny kolor w połączeniu z rzadką farbą = kłopoty z kryciem. A ja postawiłem raczej na jasne, pastelowe kolory. Mam zamiar pobawić się trochę z tymi domkami, inny kolor elewacja budynku, inny framugi okienne, jeszcze inny witryny sklepowe. Jednym słowem sporo małych detali, dużo precyzyjnego malowania. Warto pchać się w aerograf?

Co mi radzicie?

Chciałem dzisiaj robić zamówienie, a jestem w kropce.

Odpowiedz do tematu