Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Skierniewice, 28/29 października
Autor Wiadomość
Misiek

Wysłany: 2006-10-25, 15:42   

proste jak budowa gwoździa

jak wysiądzesz to cofnij sie w kierunku nastawni *), obok niej jest przejście przez tory
przechodzisz przez nie i za składem węgla skręcasz w lewo, jakieś 100m i dochodzisz do bramy parowozowni - a tam powinna być otwarta furtka ;-)

zresztą będziesz widział szopę po lewej stronie, jak będziesz dojeżdżał do skierek

zobacz zdjęcia poglądowe ;-)
http://www.pbase.com/misiek_m/lodz&page=all

makieta będzie najprawdopodobniej w tym budynku na pierwszym planie
http://www.pbase.com/misiek_m/image/68838184
wejście od tyłu przez rampę :-)

*) zależnie od peronu, może być wymagane przejście nad torami, ale chyba pociągi jadące "od Łodzi" zatrzymują się bezpośrednio przed dworcem

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-26, 14:54   

Rozk?ad jazdy - wersja beta.
cykl dwugodzinny.
kombinowałem tak, żeby wszystko dało radę obskoczyć dwoma - trzema maszynistami.
czyli np przyprowadzając na techniczny jakiś pociąg od razu zmienia adres na pociąg który ma wyjechać i jedzie nazad. czyli turnus amerykański nam wyjdzie.

dzieki temu będzie jedna mysz na technicznym na stałe, no i jedna na kopalni do obsługi lokomotyw manewrowych i rezerwowych.

jak ustalimy cały rozkład to rozdzielę go na poszczególnych maszynistów i kazdemu wydrukuje się oddzielnie, będzie czysto.

spróbuję też zrobić jakieś przyzwoite rozkłady dla poszczególnych zawiadowców.

myślę, że przy cyfrze Misie będą obsługiwane przez drużynę trakcyjną, ale to jeszcze zobaczymy, w sumie będzie nas kilku chłopa i dziewczyna ;-)

Misiek

Wysłany: 2006-10-26, 15:16   

mamy 4 myszy, Andrzej pożyczył
jedna (MASTER) musi byc gdzies na stale podpięta i raczej zakładałem, ze to na kopalni będzie

MM mogą być bezobslugowe, jak w Lipsku ;-)

finalny sklad lokomotyw /adres:
br86 //3
MAK //6 (rezerwa, techniczny, skrajnia/ratowniczy)
gagar //9
g12 //12
v60 // 15
br01.5 //18

bez amerykancow sie obeszlo

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-26, 15:24   

Misiek napisał/a:
zakładałem, ze to na kopalni będzie

może być.
Misiek napisał/a:
finalny sklad lokomotyw

poprawić :-)
Misiek napisał/a:
bez amerykancow sie obeszlo

co absolutnie nie zwalnia cię z konieczności wzięcia jednej jako rezerwową jeśli ma dekoder, a niezależnie od tego do rozebrania po skierkach w celu wiadomym :-D

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-27, 09:22   

no wiec musimy się stawić koło 9 najlepiej w skierkach czyli start z wawy najpóźniej o 8, kto się okrętuje? (jade sam plus zakrzewo i prosty)

Misiek

Wysłany: 2006-10-28, 23:08   

ufff... już po imprezie
dużo wrażeń ;-)
jeżdżenie wg rozkładu jest super, nie tam żadne jeżdżenie w jedną i drugą strone ;-)
trzeba dopracować parę rzeczy, ale jest to ;-)

http://www.pbase.com/misiek_m/skierki_dcc
;-)

http://www.pbase.com/misiek_m/image/69302192 - napis kredą na ścianie wymiata ;-)

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 00:11   

spotkanie super - rzeczywiście szczegóły trzeba dopracować
ale moje wnioski następujące:

-spotkania "krótkie" udadzą sie tylko jak kablologia jest łatwa do podłączenia i wszystko da sie ustawić w około 2 godziny,
- cyfra ok, jednak tory muszą być hiper dokładnie przygotowane (zero przerw - lub ograniczone do minimum, proste, spolaryzowane rozjazdy), myszy bezprzewodowe, i dobrze sprawdzone (zasięg, niezawodność itp - roco sucks..)
- jazda wg rozkładu - rewelacja, tego nam w Lipsku zabrakło, trzeba tylko dokładnie poznać rozkład jazdy, zsynchronizowac zegarki, i mieć więcej myszek do jazdy
- karty - niestety za mało czasu aby przetestować, ale czuje że to będzie to

i wrr dla lenia z JZ ;-)

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 16:57   

Film 5MB:
http://www.wiygn.martel.p...kierniewice.zip

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 17:00   

1) Rozkład rulez ;-)
2) Trzeba dopracować kwestie kabli a najlepiej się ich pozbyć na rzecz eteru :-)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 08:42   

wiygN napisał/a:
1) Rozkład rulez ;-)

tak, ale nie była to zasługa cyfry. właściwie nie widzę jakichś wielkich przezkód żeby utrzymać taki lub podobny na analogu.
rozdzielmy kwestię sterowania modeli od modelu ruchu małej kolei, bo związek między nimi jest najogólniej mówiąc żaden.

moje uwagi i spostrzeżenia:
:arrow: chodzenie z myszą za pociagiem ma sens w przypadku stosowania urządzeń typu FRED. jak sami widzieliście trzeba było czasem zmieniać adres. oczywiscie to była głównie wina ilosci myszy, których powinno być więcej niż lokomotyw na makiecie.
gdyby chcieć zrobić drugie, podobne podejęcie na TYM, badziewnym skądinąd sprzęcie to chyba byłbym za tym, zeby były na stałe podłączone po dwie na Tc i Zk i po jednej na Pk i Mm, przy czym wszędzie pozostawiłbym mozliwość podłączenia dodatkowej w razie potrzeby. tyle, że to generuje taka ilość myszy, która spokojnie pozwoliłaby sprawnie funkcjonować z przepinaniem ich. kółko.
:arrow: rozkład - a tego się obawiałem - w dziewiczym podejściu zabanglał na 100%, nawet pomimo perturbacji związanych z brakiem odpowiednie ilości myszy i maszynistów. wprawdzie wywaliliśmy na początku z rozkładu pociągi pospieszne i skrajnię, ale potem tę drugą udało się obsłużyć wg rozkładu, dodatkowo pojechały dwa pociągi na rozkaz.
myśle że gdybyśmy powtórzyli cykl to spokojnie byśmy zdążyli z papierkową robotą i zamawianiem wagonów
:arrow: skoro o sprzęcie mowa. ro-co-xhu-yo-co. te myszy są badziewne, miałem wrażenie że trzymam jakąś polistyrenową wytłoczkę, a nie coś czym się steruje modelami. może ja mam jakieś pozostałości po modelach lotniczych, ale jednak jest to do dupy. nie wiem jak jest u lentz'a, ale musze pomacać.
to, co mi nie pasowało już pół roku temu, teraz, kiedy już nie można zwalić na brak obycia z tym gównem nie pasuje mi nadal: nie ma wyraźnego położenia zerowego pokrętła. jednak skłaniałbym się ku sterowaniu guzikowym, w którym będe wiedział że ZERO to zero i basta. na tyle, na ile oglądałem se obrazki lentz'a - jestem za tym drugim.
nie jestem tez przekonany do bezprzewodowych, ale to trza by obejrzeć, pomacać, sprawdzić. reklama mi nie wystarcza.
póki co - pokatujmy ten szit. jesli przyjdzie do wymiany - chyba na dziś skłaniałbym się ku loconet z fredami.
:arrow: reszta za chwilę, gruba mnie wyciąga na dwór.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 10:02   

Misiek napisał/a:

chętnie bym spróbował na spokojnie pojeździć jeszcze raz wg rozkładu - ale tym razem dłużej i może być analogowo ;-)

jestem na tak. ale w cieplejszym pomieszczeniu, bo teraz już coraz chłodniej bedzie.
nie wiem czy magazyn da sie jakos ogrzać.
Misiek napisał/a:

może na Dzień Kolejarza się zgadamy?

no to właśnie jest ten mały problem z ciepłem, pod koniec listopada mże być marnie.
pogadamy, pomyślimy. może po prostu w skierkach jakaś salę w szkole dasię wyrwać?
Misiek napisał/a:

wydaje mnie się, ze analogowo faktycznie spokojnie się obskoczy, włacznie z manewrami na stacjach, o ile sensownie się podzieli szlak na odcinki (co zresztą mamy dopracowane w 90%)

no z tym to nie przesadzaj. na zakrzewie posypały sie odcinki izolowane, poza tym będzie za mało zasilaczy. ale obskoczyć się da - wystarczy uwzglednić to przy układaniu rozkładu.
ja jednak byłbym za drugim podejściem na cyfrze, tylko z papierkową robotą, w miejscu w którym da się ustawić makietę tak, żeby nic nie przeszkadzało w dostępie do niej
Misiek napisał/a:

no i chyba czas się zastanawiać jak z kompatybilnoscią do Zababova?

zaleznie od tego jak na to spojrzysz - jest pełna lub żadna ;-)

generalna uwaga: panowie, brakuje nam szlaków. mikser nie ma, jako N-orma rzecze, 3m od głowicy do początku modułu. Przemowo można z tego wymogu wyłączyć, a misiom mało brakuje, zwłaszcza że to przystanek jest.
lekko licząc, jesli uwzglednimy Bzowo i Swarzewo, potrzebujemy około 10m modułów szlakowych.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 10:06   

wiygN napisał/a:
podziękowac Miśkowi, za zorganizowanie strony cyfrowej ostatniego spotkaNia.

łubudubu, łubudubu, niech nam żyje Wielki Cyfrator naszego klubu!

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 10:08   

hugwa napisał/a:
potrzebujemy około 10m modułów szlakowych
I sali gimnastycznej :-)

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 10:17   

hugwa napisał/a:

no z tym to nie przesadzaj. na zakrzewie posypały sie odcinki izolowane, poza tym będzie za mało zasilaczy.

ee wcale sie nie posypały - tylko jeden tak to wszystko poprawnie pracuje
posypały się to tory i szczeliny między nimi są za duże... czekam teraz na paczkę od WM-a, zabiorę się za poprawki.
hugwa napisał/a:

ja jednak byłbym za drugim podejściem na cyfrze, tylko z papierkową robotą, w miejscu w którym da się ustawić makietę tak, żeby nic nie przeszkadzało w dostępie do niej

całkowicie się zgadzam aby ponownie sie rozstawić i potrenować cyfrę z papierkową robotą, może pajonk co? w sprawie tej sali mógłby ustalić - ale uważam że teraz powinniśmy poświęcić na to dwa dni
hugwa napisał/a:

generalna uwaga: panowie, brakuje nam szlaków. mikser nie ma, jako N-orma rzecze, 3m od głowicy do początku modułu.
(...)
lekko licząc, jeśli uwzglednimy Bzowo i Swarzewo, potrzebujemy około 10m modułów szlakowych.

czekam na tory.. różne koncepcje szlaku się pojawiają (zakrętaski i proste)

Misiek

Wysłany: 2006-10-30, 21:07   

zdjęcia PePe: http://www.pbase.com/misiek_m/skierki_dcc2

Odpowiedz do tematu