Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
spotkaNie w kwietniu
Autor Wiadomość
wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-14, 12:18   spotkaNie w kwietniu

Dostałem maila:
gemol napisał/a:
Do zlotu coraz bliżej. Podesłalibyście rysunki makiety, cobym mógł poustawiać klocki.

Odpisałem, że ze względu na niuanse przy ustawianiu makiety lepiej rozwiązać sprawę jak last year czyli jak dostaniemy wymiary pomieszczenia to zaproponujemy układ makiety.

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-14, 15:12   

Układy zaproponowane przez Gemola, niestety bez uwzględnienia czołokompatybilności:
http://strony.aster.pl/wi...007/1_gemol.rar

Poprawiłem swoje skrzynki w 3 z 4 propozycji:
http://strony.aster.pl/wi...007/2_wiygN.rar

http://strony.aster.pl/wi...7/2_wiygN_A.png
http://strony.aster.pl/wi...7/2_wiygN_B.png
http://strony.aster.pl/wi...7/2_wiygN_C.png

Sprawdźcie swoje.

W planowaniu nie są uwzględnione skrzynki MH i WM.

Misiek

Wysłany: 2007-02-14, 15:36   

o ile pamiętam rozkład pomieszczeń to A i B uniemożliwiają swobodne dojścia do kibelka oraz "na pięterko"
C wydaje się optymalNe, najwyżej handlarze będą sobie musieli znaleźć inne miejsce
(a na końcu tej makiety, w kąciku, pod m.technicznym, urządzę sobie legowisko)

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-14, 16:06   

Misiek napisał/a:
o ile pamiętam rozkład pomieszczeń
Mi tez się coś tak wydaje. W zeszłym roku tam był zawijas TT i tort Charakterka i było ciasno.
Misiek napisał/a:
pod m.technicznym, urządzę sobie legowisko
Przynajmniej w tym roku będzie zNormalizowane a nie w jajku LGB, fuj... ;-)
Misiek napisał/a:
C wydaje się optymalNe
Trochę na przeciw wejścia...

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-14, 16:41   

generalnie ciężko będzie, tak jak pisze misiek, z tego pomieszczenia jest przejscie do ubikacji, nie wiem czy tarasowanie go jest dobrym rozwiązaniem.
totalnie nie mam pomysłu, może jednak udałoby się porobić parę dodatkowych zakrętasów (nawet biały montaż) do naszej makiety i pozginac na sali wraz z TT?
ja parcuje nad łukiem 90st 2200mm, plus jeden dodatkowy prosty ale ten prosty bedzie stanowił nieodłaczny fragment z zakrzewem (semafor)

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-15, 13:41   

hugwa napisał/a:
iskrzymy
I znów ekstrapolujesz. Ty wyjechałeś z penisami - reszta sobie "kulturnie" dyskutowała. 8-)

gemol napisał/a:
Plany TT będę miał dopiero pod koniec marca, więc do tego czasu i tak nic nie wymyślimy. Kombinowałem załatwienie hali namiotowej, ale niestety jedyna jaką mogłem mieć za reklamę została sprzedana, a koszty wypożyczenia są zdecydowanie za wysokie. Jest jeszcze trochę czasu, więc może mi się uda coś zorganizować i wtedy problem się rozwiąże. Wasze rysunki były mi potrzebne do wstępnych przymiarek, czy bez hali sobie poradzimy. Wychodzi na to, że powinniśmy.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 01:27   

pobieżna lektura forumTT nasuwa wniosek, że w tym roku bedzie ciasno.
jak dla mnie warianty grześka są słabe - na planie to jakoś wygląda, ale w rzeczywistości będzie do bani. choćby dlatego, że praktycznie nie będzie dostępu do makiety.
nie będzie jak chodzić za składem.

pamiętacie jak wyglądała cała tetetkowa jazda rok temu? jedyne co chłopaki mogli wówczas zrobić to wypuścić pociąg koło sracza i czekać aż wróci. w rezultacie prawie nie jeździli, bo stali koło nas. a w tym roku chcą zająć całą dużą salę, nie jestem pewien czy stwierdzenie
Cytat:
Wychodzi na to, że powinniśmy.

jest do końca prawdziwe.

chyba wypada poczekać aż gemol ustawi makietę TT i wtedy będziemy kombinować jak się upchnąć i czy warto.
najwyżej w ten kwietniowy weekend będą w PL równolegle trzy imprezy modułowe, po jednej dla każdej skali.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 12:30   

umówiłem się dziś z gemolem, ze w ciagu tygodnia przysle nam tetetkowy 'plan max'.
to da nam pojęcie o ilości miejsca i będziemy mysleć.
jak będzie za ciasno, to pojedziemy do nich wieczorem na bajabongo, a rozstawimy się np u teściufki.

będą fredy, być może trzeba będzie dorobić rozgałęziaczy.

Misiek

Wysłany: 2007-03-04, 12:32   

hugwa napisał/a:
będą fredy, być może trzeba będzie dorobić rozgałęziaczy.
to by trzeba juz zaczynać,
tym razem takie, żeby pasowały do obudowy uniwersalnej typ jakiś_tam

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 20:07   

zadzwoniłem [...] do eNtrakera, udział jego i marsa "może da się potwierdzić" na koniec marca.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-05, 10:30   

tak czy inaczej, czekamy na rysunek gemola. wtedy się naradzimy. najwyżej wydzieli sie temat "spotkaNie Warszawa - kwiecień"
za tydzień w zasadzie powinniśmy wystartować z ustawieniem, rozkładem i obiegiem towarów, żeby zrobic to spokojniej i dokładniej.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-05, 12:05   

wstępniak:
do układu z lutego dołożymy kopalnię i to co zostało w skierkach.
zostawiliśmy moją '120' i chyba coś jeszcze... ale nie pomnę. chyba skrzynkę pajęczastego.
cos jeszcze?
oczywiście w Zk nie może byc sterowania DCCC, bo znowu będzie patatajnia z kopalnią.

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-05, 15:17   

wstępniak #2 (prozycja)
zakładając, że dostaniemy kwity od gemola w tym tygodniu, to można ustawić takie terminy:

12.03 - decyzja 'gdzie', wstępny układ modułów
19.03 - układ makiety - fix. (trza pogonić eNtrakera, niech się określi wcześniej)
26.03 - wstępny grafik towarowy
9.04 - rozkład jazdy - fix.

terminy jak to terminy - mają to do siebie że najpierw nadchodzą a potem się oddalają, ale "powinno się udać".
najwięcej kombinatoryki będzie z rozkładem, ale do 23 marca oddaję robotę i będe miał na to czas. sprawy taborowo-elektryczne koordynuje misiowaty.

Misiek

Wysłany: 2007-03-05, 15:42   

hugwa napisał/a:
najwięcej kombinatoryki będzie z rozkładem, ale do 23 marca oddaję robotę i będe miał na to czas.
super!
hugwa napisał/a:
sprawy taborowo (...) koordynuje misiowaty.
napisz (rozpisz ankietę) na temat jeżdżacego taboru. daj szanse innym posiadaczom modeli :-)
może V epoka?

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-05, 16:01   

Jeśli będziemy tam dwa dni to można I-III / IV-V.

Odpowiedz do tematu