Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Skierniewice, 2-3 czerwca A.D. 2007
Autor Wiadomość
hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-06, 11:27   Skierniewice, 2-3 czerwca A.D. 2007

No to do roboty.
Kto chce, kto ma, kto może, na chwałę swojego boga.

Z pogaduszek z Arielem: lokujemy się na hali maszyn, między tokarką, frezarką a piecami.
Reszty, znaczy TKb i AEG'a w proszku ma podobno nie być. Za to ma być Irek ze swoim straganem ;-)
Trzeba będzie, najlepiej next week, zorganizować wyprawę pomiarową.
Dopisujcie, kto będzie.

Wstępniak czasoprzestrzenny:
Rozstawiamy się w piątek wieczorem, potem sie integrujemy, potem pa lulu w jakim hoteliku (lub jedziemy do Łochowa i tam się integrujemy), w sobotę dokąd będą się przewalać zwiedzający jeździmy według rozkładu 'pod publiczkę'. Potem pizza i dalej już po naszemu będzie, bez zaproszenia imiennego wyjazd z baru, wieczorem ponowna integracja i w niedzielę po południu zbieramy zabawki.

Wstępniak taktyczny:
Pod publiczkę proponuję II/III, znaczy kopciuchy i prusaczki.
Sobota po zwiedzaniu - IV
Niedziela -V
Scenariusz zrobiłbym podobny jak poprzednio, był niezły. Chyba, że ktoś ma jakieś propozycje modyfikacji.
Rozkład spróbuję zrobic lepszy ;-)
Myślę że tym razem trzeba już spróbować z telefonami.

Wstępniak modułowy:
Potrzebujemy drugi techniczny, Arturze, wystarczy że będą 3-4 tory i napęd ręczny.
Plany i obiecanki modułowe będziemy dopisywać, jak chłopaki dostaną profile.

WM-MODEL
99%

Wysłany: 2007-05-06, 11:36   

Przyjeżdżam w sobotę przed południem, prosto do S. ;-)

Misiek

Wysłany: 2007-05-06, 11:49   

pasi

prusaczki musza być :!: Witfeld też będzie ;-)
ja się skupię tylko na kolorowym festyniarstwie I-II epoki (III można olać)

mogę się za tydzień przetelepać na spokojniejsze pomiary

aporpos obiecanek to raczej nie będzie PZO natenczas.

Misiek

Wysłany: 2007-05-20, 16:06   

http://www.pbase.com/misiek_m/skierniewice_3
(żeby nie było: zdjęcia Zu na peronie robił hubcio)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-21, 13:00   

Jakimś cudem upchnąłem wszystko co było w szkole ;-)
Ten nieregularny obrys to strefa wolnej podłogi, w pozostałych miejscach leżą ciężkie graty.

2007-06-02_Skierki.png
Plik ściągnięto 151 raz(y) 84,74 KB

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-22, 11:58   

Pewną niedogodność dla zwiedzających będzie stanowić ilość miejsca. Myślę że nie da się wpuszczać tak jak w zeszłym roku tyle narodu, że nie da się ruszyć.
Nie upilnujemy wtedy tego interesu.
Wydaje mi się że trzeba będzie ustawić oglądanie makiety na koniec programu zwiedzania szopy i postawić w drzwiach bramkarza, który będzie pilnował, żeby wewnątrz nie było więcej niż np 20 -30 osób i wpuszczał następnych kiedy ktoś ze środka wyjdzie.

Ariel Ciechański
kustosz ;-)

Wysłany: 2007-05-22, 15:27   

hugwa napisał/a:
Pewną niedogodność dla zwiedzających będzie stanowić ilość miejsca. Myślę że nie da się wpuszczać tak jak w zeszłym roku tyle narodu, że nie da się ruszyć.
Nie upilnujemy wtedy tego interesu.
Wydaje mi się że trzeba będzie ustawić oglądanie makiety na koniec programu zwiedzania szopy i postawić w drzwiach bramkarza, który będzie pilnował, żeby wewnątrz nie było więcej niż np 20 -30 osób i wpuszczał następnych kiedy ktoś ze środka wyjdzie.

Myślę, że nie tędy droga. W zeszłym roku przypominam, że w momencie otwarcia Parowozowni byliście jeszcze na etapie łączenia kabli... Stąd nie można było do Was od razu kierować ludzi. A potem wystąpiły spiętrzenia, np wynikające z obecności ludzi, którzy dopiero przyszli i tych co wychodzili. Tak więc wariant, że na koniec zwiedzania idziemy 100 osobową chmarą wydaje mi się lekko chybiony - w zeszłym roku przeciętnie w grupie zwiedzających było właśnie około 100 osób. W tym roku chciałbym właśnie zdekoncentrować ten tłum, aby np ten kto przyjdzie o 11.30 mógł zajrzeć od razu do Was, potem do pociągu sieciowego. Potem przejechać się na drezynie i o 12 ruszyć z przewodnikiem na dalsze zwiedzanie. Tym bardziej, że w tym roku oficjalnie będzie o Was mowa w informacji przekazanej mediom. Koncentracja zaś może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego.
Co do braku miejsca widzę dwa rozwiązania - albo mniej modułów dla publiki, albo 1 czerwca cały wieczór próbujemy skompresować dobra nagromadzone w magazynie.

mikser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-24, 18:25   

no to troche jeszcze dziegciu doleje do tego co sie waży -

1 absolutnie nie ma sznas na żaden z moich samochodów od poniedziałku do piątku w nocy co rónież wiąże się z moją nieobecnością przez cały tydzień.
2 trzeba szukać alternatywnego rozwiązania z transportem tam (kicia + przyczepa, inne pomysły), teoretycznie na podróż z powrotem można załatwić partnery.
3 absolutnie nie dam rady się wywinąć wcześniej jak w sobotę rano. (pisałem o tym już dawno)
4 nie sa poprawione tory na zakrzewie... (ale to w porównaniu do tego wyżej chyba jest mało znaczące..)

no to myślta - kontakt ze mną głównie po przez komórkę - tu jak widzicie jestem raz na parę dni a od jutra praktycznie aż do skierek nie ma innego niż mobile kontaktu ze mną.

Ariel Ciechański
kustosz ;-)

Wysłany: 2007-05-25, 19:44   

mikser napisał/a:
poranne wstawanie nie jest chyba możliwe - nie wiem o któej wrócę w piątek - raczej mozliy moj przyjazd do skierniewic jest na godzine 10. (na bank nie bede dysponowal dwoma partnerami jezeli chciales wykorzystac je do transportu (sa tez duze szanse ze nie bede mial samochodu wcale))

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że o 10 to nawet 20 partnerów będzie mało przydatne. Publiczna część imprezy przewidywana jest od 11 do 14, ewentualnie nieco dłużej, jeśli będą chętni. Ale rozumiem, że reszta Kolegów o 10.30 będzie zwarta i gotowa :-) . Dziś poszło info o m. in. największej makiecie kolejowej w historii Skierniewic :-)

hugwa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-28, 10:33   

Może czas ustalić listę obecności.
Wiem, że będą:
173 - (piatek), sobota
hugwa - (piatek), sobota, niedziela
Mikser - sobota, niedziela
Misiek - (piatek), sobota, niedziela
Przemek - (piątek), sobota, niedziela
WM - sobota, niedziela

Dopisywać się :-)
Ostatnio zmieniony przez hugwa 2007-05-28, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

Misiek

Wysłany: 2007-06-01, 10:19   

http://groups.google.pl/g...4e9ae917a89ed5f

każdy sposób jest dobry, żeby zwiększyć sobie statystyki oglądalności galerii
eeee.... chciałem powiedzieć: "...żeby ściągnąć tłumy widzów do parowozowni"
;-)

miki

Wysłany: 2007-06-01, 16:42   

nie chce was straszyć ale ti-wi będzie, ogolić sie ostrzyc 8-)

Misiek

Wysłany: 2007-06-01, 18:00   

super...
założę moherową tiszertkę

wiygN
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 22:11   

miki napisał/a:
ti-wi będzie
Szkoda, ze ja nie dotre w koszulce "Ojciec Dyrektor"... choc i tak pewno by wycieli.

Misiek

Wysłany: 2007-06-01, 22:21   

spakowany,
chyba wszystko zabrałem...
może nie zapomne tego laptopa (przecież to zegar fremowski :!: )

jeszcze przez ostatnie parę_dziesiąt minut malowałem słupy do postawienia na modułach ;-)

no to sija
wymarsz o jakiejś barbarzyńskiej godzinie

Odpowiedz do tematu