Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zegrzykiem do Radzymina
Autor Wiadomość
Misiek

Wysłany: 2007-06-24, 19:27   Zegrzykiem do Radzymina

Dzisiaj wpadłem na pomysł coby się przeturlać "Zegrzykiem" do Radzymina i jakoś z powrotem.
Decyzja zapadła jakoś na godzinę przed odjazdem ;-)
Szybkie przygotowania i na 15 minut przed odjazdem już byłem na Gdańskiej ;-)

Jedzie się fajnie, po przystanku Warszawa-ZOO następny to dopiero Legionowo.
Od Legionowa zaczynają się ciekawostki. Generalnie jeden tor. Peron w Legionowie-Piaski, jak sama nazwa wskazuje, piaszczysty.
W Wieliszewie za to - trawiasty.
Przed Wieliszewem zresztą jest wielka tablica z napisem "PUNKT ZDAWCZO-ODBIORCZY" - na nim stał skład wagonów z samochodami.

Szlak do Zegrza odbija za Wieliszewem (do Nieporętu idzie bokiem i wjeżdża wkrótce na nasyp), jest bardzo zarośnięty, podkłady czasem są zbutwiałe.

Fajny jest klimat jazdy między Nieporętem a Radzyminem. Lasy...lasy...
I wśród tych lasów skitrana ładownia (tory boczne zostały, rozjazdy zdemontowane, nastawnia pełni funkcję ambony dla myśliwych).
A! Znalazłem, ta ładownia to była stacja "Beniaminów". Niedaleko są przedwojenne forty-magazynowe, zresztą w podobnym stanie co stacja.
Dalej są śliczniusie przejazdy kolejowe, jak na naszych modułach: droga polna, słupki biało-czerwone, słup z krzyżem św.Andrzeja, często pogięty ;-)

Na miejsce dotarłem o czasie, rzut oka na rozkład jazdy. Aha, jedyny możliwy powrót to ten sam niemcobus za 2,5 godziny. Kupa czasu.
Najpierw odwiedziłem drugą głowicę wjazdową na stację, kurka, niemała ta stacja!
Ogólnie jeszcze dobrze utrzymana, większych śladów dewastacji nie ma. Sygnalizacja sprawna, dwa tory czynne, jeden tor boczny zarośnięty, tor na plac ładunkowy całkowicie zarośnięty.
I tutaj zdziwko mnie strzeliło! Tędy jeżdżą towarowe!
O ile ten pierwszy to wahadło talbotów, to drugi był fajniejszy - około 10 wagonów, w tym kilka cystern PCC! Klasyczna zdawka!

Potem poszedłem się poszwendać po "mieście".
"City" oddalone od stacji o jakieś 15 minut spacerkiem. W mieście nic ciekawego nie znalazłem, poza tym coś oni tam mają z samochodami nie tak, większość jeździ z takim dziwnym odgłosem "umc, umc. umc..". Serio ;-)
Znalazłem jakiś przystanek autobusowy, ale nie chciało mi się czekać pół godziny, żeby sprawdzić czy będzie autobus do Warszawy, wróciłem na stację, po drodze odwiedzając jakąś pizzerię (piwo Budweiser-Budvar).

W drodze powrotnej kwitliśmy na wjazdowym przed Wieliszewem. Uaktywniła się syrena niemcobusa - dźwięk przypominający "otwieranie, starej, ciężkiej, zardzewiałej bramy" z 10 minut czekaliśmy nie wiadomo na co.

Komfort jazdy niemcobusem - fajnyyy, kible niech się schowają ;-)
Miła obsługa. Pogadałem z kierownikiem pociągu. Pytał się czy dla jakiejś gazetki zdjęcia robię ;-) Kalendarzyka H&W przyjąć nie chciał (wręczałem wraz z okazaniem biletu w tamtą stronę, w drodze powrotnej już nie próbowałem)

tzw. obłożenie - kilkanaście osób. Do i z Radzymina jechałem sam, najwięcej wsiada/wysiada w Nieporęcie i w Legionowie.
W zeszłym sezonie podobno więcej ludzi jeździło bo w drodze do Nieporętu pociąg zatrzymywał się na każdej stacji po drodze (Praga, Toruńska, Żerań, Płudy, Choszczówka)

ciekawostki:
- wiśniowa eLeska na terminalu kontenerowym na Żeraniu (tym co kiedyś mnie i wiygN'a burek obszczekał)
- PZO opisany wcześniej
- wskaźnik W13, ten w wersji trójkątnej, powieszony do góry nogami, chyba gdzieś na Pradze

Koszt wycieczki: 10zł, pizza i piwo: 20zł, zdjęcia - takie sobie ;-)
http://www.pbase.com/misiek_m/zegrzyk
(w większości zdjęcia przez szybę niemcobusa, ofkorzzz)

twardy

Wysłany: 2007-06-24, 22:24   

Fajna relacja ;-)
Tylko fot troszkę mało :-| a i z wnętrza niema

Misiek

Wysłany: 2007-06-24, 22:30   

cyknąłem może z 10 fot więcej (nie licząc kilku +/-0,3EV).
wnętrza mnie się nie chciało - siedzenia jak w autobusie ;-)
przynajmniej bedzie powód do następnej wycieczki ;-)

twardy

Wysłany: 2007-06-24, 22:33   

Cytat:
bedzie powód do następnej wycieczki ;-)

to jak będę miał czas to się piszę ale wcześniej daj znać ;-)

kiersNo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:39   

no jak będę miał wolne za dwa tygodnie to można by było zrobić mały wypad.
dziś bym sie z chęcią wybrał ale rano miałem egzamin z polskiego i jeszcze parę kursów w robocie

Odpowiedz do tematu